Whatsapp sunmuş olduğu Süreli Mesajlar özelliğiyle kullanıcıların gerçek hayatta sohbet ettikleri gibi mesajların belli bir zaman sonra kaybolmasını sağlıyor. Kişisel gizliliğe önem veren ve geçmişte iz bırakmak istemeyenler için bu özellik oldukça iyi bir seçenek. Whatsapp kendi bloğunda paylaştığı haberde, mesajı gönderen kişi kabul ederse, kaybolan mesajı tutma özelliğini kullanıma sunmaya başladığını duyurdu. Gelin bu yeni özelliğin detaylarına bakalım.

İlk olarak 2020 yılında kullanıma sunulan Süreli Mesajlar (Kaybolan Mesajlar), artık yeni bir özelliğe sahip. Bu yeni özellik sayesinde süreli mesaj olarak gönderdiğiniz bir mesajı Sohbette Tut özelliğini kullanarak silinmez hale getirebileceksiniz. Tabi burada mesajı gönderen kişinin buna onay vermesi gerekiyor. Gönderdiğiniz mesajı karşı taraf tutmak istediğinde size bir bildirim geliyor. Bu işlemi onaylarsanız, mesaj tutuluyor ve silinmez oluyor. Onay vermediğiniz durumda tutma işlemi gerçekleşmez ve zaman dolduğunda mesaj otomatik olarak silinir.

whatsapp sohbette tut

WhatsApp’ınıza kaydettiğiniz mesajlar yer işareti simgesiyle gösterilir. Bu mesajları Tutulan Mesajlar klasöründe, sohbete göre organize edilmiş şekilde görebilirsiniz.

Mesaj tutmak için sürekli bildirim almak ve bunları onaylamak yerine çoğu kişi normal mesajlaşmayı tercih edecektir. Ancak yine de kaybolan mesajları kullanıyorsanız, elbet bir gün tutmak isteyeceğiniz bir mesaj olabileceği için bu özelliğin gelmesi iyidir.

Whatsapp yaptığı açıklamada bu özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak kullanıma açılacağını duyurdu.

Paylaş

Yorumdan çık