Kişisel gizliliğe ve güvenliğe her geçen gün daha fazla önem veren Whatsapp kaybolan fotoğraf gönderme özelliğini tüm kullanıcılara sunmaktadır. Android ve iPhone kullanıcıları whatsapp’ta tek seferlik kaybolan fotoğraf gönderebilirler. Bu yazımızda whatsapp kaybolan foto gönderme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Ayrıca kaybolan fotoğraf ekran görüntüsü alma hakkında merak edilen tüm soruları cevaplayacağız.

Whatsapp Kaybolan Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

  • Whatsapp’ta kaybolan fotoğraf göndermek istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın.
  • Ataç simgesine dokunun ve Galeri seçeneğini seçin.
  • Göndermek istediğiniz fotoğrafı/videoyu seçin.
  • Gönder butonunun üstünde yer alan (1) simgesine dokunun. (Ekranda “Fotoğraf bir kez görüntülenecek şekilde ayarlandı” yazısı çıkacak ve (1) simgesi yeşile dönecektir.)
  • Daha sonra gönder simgesine dokunun ve fotoyu gönderin.whatsapp kaybolan fotograf gonderme

Bu şekilde gönderdiğiniz fotoğraf veya video karşıdaki kişi tarafından bir kez görüntülendikten sonra otomatik olarak silinecektir.

Whatsapp Kaybolan Fotoğrafın Ekran Görüntüsü Alınabilir mi?

Whatsapp 02.11.2022 tarihinde yayınladığı WhatsApp 2.22.22.3 sürümüyle birlikte “Bir Kez Görüntüle” olarak gönderilen fotoğrafların ekran görüntüsü ve ekran kaydının alınmasını engellemiştir. Whatsapp’ta kaybolan fotoğraf gönderdiğinizde, karşı taraf ekran görüntüsü SS almak istediğinde, “Ekran Görüntüsü Engellendi” uyarısı ile karşılaşmakta ve sadece siyah bir görüntü alınmaktadır.whatsappta ekran goruntusu engellendi

Bununla birlikte “Bir kez görüntüle” seçeneğiyle gönderilen bir medya kaydedilmek istendiğinde “Daha fazla gizlilik için bu ekran görüntüsü engellendi” şeklinde bir uyarı çıkmaktadır.

Whatsapp’ta Tek Seferlik Fotoğraf Gönderildiğinde SS Alınca Bildirim Gider mi?

Whatsapp’ta tek seferlik kaybolan fotoğraf gönderdiğinizde, karşı taraf ekran görüntüsü aldığında bildirim gitmemektedir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi WhatsApp 2.22.22.3 sürümüyle birlikte, Whatsapp kaybolan fotoğrafın ekran görüntüsünün alınmasını engellemiştir.

Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf Geri Getirme

Whatsapp’ta tek seferlik fotoğrafı yani kaybolan fotoğrafı geri getirmek mümkün değildir. Tek seferlik fotoğraf adında da anlaşılacağı üzere bir kez görüntülendikten sonra silinir.

Paylaş

Yorumdan çık