Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Kanallar özelliğini tüm kullanıcılara açtı. İlk etapta sadece Whatsapp Business kullanıcılarına sunulan özellik artık tüm Whatsapp kullanıcılarına açık. Gelin şimdi whatsapp kanal oluşturma nasıl yapılır resimli olarak anlatalım ve whatsapp kanallar hakkında merak edilen tüm soruları cevaplayalım.

Whatsapp kanal açma nasıl yapılır?

  • Whatsapp uygulamasını açıp Güncellemeler sekmesine gelin.
  • Sayfanın alt kısmında Kanallar bölümü yer almaktadır. Kanal açmak için + simgesine dokunun ve Kanal Oluştur seçeneğini seçin.
  • Açılan tanıtım penceresinde Devam butonuna dokunun. Açılan Kanal oluştur sayfasında Kanal Adı, Kanal Açıklaması, Kanal Resmini seçin ve Kanal Oluştur butonuna dokunun.whatsapp kanal acma

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra artık sizin de bir Whatsapp Kanalınız olmuş olacak. Whatsapp Kanalı herkese açıktır. Dileyen herkes kanalınızı takip edebilir. Kanalda son 30 günde paylaşılan tüm gönderiler görüntülenebilir. Kanalın sorumluluğu kanal sahibine aittir.

Whatsapp kanalı nasıl paylaşılır?

Kanalınızda sağ üstte yer alan Kanal Bağlantısı yazısına dokunup, kanalınızın linkini görüntüleyebilir, linkinizi whatsapp ile gönderebilir, durumda paylaşabilir veya bağlantıyı paylaş diyerek farklı platformlarda kanalınızı paylaşabilirsiniz.

whatsapp kanal baglantisi paylasma

Whatsapp kanalında neler paylaşılabilir?

Whatsapp kanalında, resim, video, mesaj veya website bağlantıları paylaşabilirsiniz. Whatsapp Kanalında sadece kanal sahibi paylaşımda bulunabilir. Kanalı takip eden kişiler ise paylaşımlara emojiler ile tepki verebilir.

Paylaş

Yorumdan çık