Whatsapp bir süre önce iOS sürümüne getirdiği kullanışlı birçok özelliği Android kullanıcılarına sunmayı planlıyor. WABetaInfo paylaştığı raporda, WhatsApp’ın yakında doğrudan Android uygulamasından kişileri kaydetme ve düzenleme özelliğini ekleyeceğini bildirdi. Bu özellik sayesinde Whatsapp uygulaması üzerinden yeni kişileri rehbere ekleyebilecek ve kişilere mail, tarih vb. özellikleri uygulamadan ayrılmadan ekleyebileceksiniz. Yeni özellikler bununla da sınırlı değil. Detaylar haberimizde.

WABetaInfo, WhatsApp’ın iOS sürümüne bir süre önce eklenen bir özellik olan kişileri rehbere Whatsapp üzerinden kaydetme ve düzenleme özelliğinin yakın zamanda Android kullanıcılarına sunulacağını duyurdu. Özellik, WhatsApp’ın 2.23.8.2, 2.23.8.4, 2.23.8.5 ve 2.23.8.6 beta sürümlerinin bir parçası olarak test ediliyor ve bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Bu güncellemeyle, bir kişiyi kaydedebilir ve hatta e-posta veya kişiyle ilişkili önemli tarihler gibi ek ayrıntıları doğrudan WhatsApp’a ekleyebilirsiniz. Şu anda bu işlemi gerçekleştirmek için telefonun Rehber uygulamasına yönlendiriliyorsunuz ve uygulamalar arasında geçiş yapmak oldukça zaman alıyor. Bu özellik kullanıma sunulduğunda durum böyle olmayacak.

iOS için WhatsApp zaten uygulama içinde kişileri kaydetme ve düzenleme işlevine sahiptir, bu nedenle Android kullanıcılarının sonunda bu küçük ama kullanışlı özelliği edinmesi iyi olacak. Aşağıda paylaşılan ekran görüntüsünden kullanıcı arayüzünün nasıl görüneceğine göz atabilirsiniz.

whatsapp yeni kisi ekleme

Bu özelliğin şu anda belirli beta kullanıcıları üzerinde test edildiğini ve herkes için ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi olmadığının altını çizelim. Ancak özellik çok yakın bir süre içinde kullanıma sunulacak.

Bununla birlikte, Whatsapp’ın iOS sürümünde olduğu gibi bir alt gezinme çubuğu da Android kullanıcıları için hazırlanıyor. Böylece Whatsapp’ın kullanıcı arayüzü her iki platformda da iOS’da göründüğü gibi olacak. Ayrıca yeni güncellemede Gelişmiş gizlilik ile bireysel sohbetleri kilitleme yeteneği gibi özellikler de bekleyebilirsiniz. iOS kullanıcıları için de bir şeyler olabilir; uygulamadan çıkmadan Durumu Facebook Hikayeleri olarak paylaşma yeteneği gibi.

Paylaş.

Yorum Yap