Dünyanın en popüler mesajlaşma, sesli görüşme ve görüntülü görüşme uygulaması olan Whatsapp, her geçen gün yeni özelliklere kavuşuyor. Son olarak yeni güncellemeyle, mesajlara ifade bırakma özelliği, 2GB dosya paylaşım imkanı ve 512 kişilik gruplar kurma özelliği geldi. Detaylar haberimizde.

Whatsapp, geçtiğimiz ay duyurduğu gibi mesajlara ifade ile yanıt verme özelliğini kullanıma sundu. Artık size gönderilen bir mesaja basılı tutup açılan menüden ifade (emoji) seçip hızlıca cevaplayabileceksiniz. Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından aşağıdaki Facebook gönderisinde gösterilen altı emoji arasından seçim yapabilirsiniz, ancak WhatsApp gelecekte daha fazla emoji ve cilt tonunu seçeneklere ekleyeceğini belirtti. Bu özellik yeni güncelleme ile şimdilik kısıtlı bir kullanıcıya sunuldu ancak çok yakın bir zamanda tüm kullanıcılara sunulacak.

mark zuckerberg whatsapp ifadeler

Whatsapp kendi bloğu üzerinden paylaştığı duyuruda, dosya aktarım boyutunu 100 MB’den 2 GB’a çıkardığı duyurdu. Paylaşılan dosyalar yine uçtan uca şifrelenmiş olarak gönderilecek. 2GB’lık dosya boyutu sayesinde, başka uygulamalara gerek kalmadan büyük dosyalar whatsapp ile kolayca gönderilebilecek.

Whatsapp’a gelen bir diğer yenilik ise 512 kişiden oluşan gruplar kurabilme özelliği. WhatsApp bir grup sohbetinde izin verilen maksimum katılımcı sayısını iki katına çıkardı: 256’dan 512 kişiye. Ancak WhatsApp, bir gruba 512 kişi eklemenin “yavaş yavaş kullanıma sunulacağını” söylüyor, bu nedenle bir WhatsApp grubuna 256’dan fazla üye ekleyebilmek için biraz daha beklememiz gerecek.

Kaynak: Whatsapp Blog

Paylaş

Yorumdan çık