Ana sayfa Nasıl Yapılır Hesabı Silme Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır? Whatsapp Hesabını Silince Neler Olur?

Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır? Whatsapp Hesabını Silince Neler Olur?

0

Whatsapp hesap silme işlemini ve whatsapp hesabını silince neler olduğunu bu yazımızda detaylı olarak anlatacağız. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’dan ayrılmak istiyorsanız, whatsapp uygulaması üzerinden hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Peki Whatsapp hesabını silince tüm yazışmalar siliniyor mu? Neler siliniyor, neler silinmiyor? Detaylar yazımızda.

Hem android hem de iPhone kullanıcıları kolay bir şekilde whatsapp hesabını silebilirler.

Whatsapp hesabını silmek için:

  • iPhone’da Ayarlar > Hesap > Hesabımı Sil yolunu, Android’de Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Hesabımı sil yolunu izleyin.
  • Açılan ekranda ülke koduyla birlikte telefon numaranızı girin ve Hesabımı Sil seçeneğine dokunun.

Artık Whatsapp hesabı kalıcı olarak silinecektir. Yapmış olduğunuz işlem kesinlikle geri alınamadığı için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Whatsapp Hesabını Silince Neler Olur?

Whatsapp hesabını sildiğiniz zaman, hesabınız whatsap’dan silinir, tüm sohbet geçmişiniz ve Google Drive yedekleriniz silinir. Dahil olduğunuz whatsapp gruplarından adınız silinir. Diğer Facebook şirketleriyle paylaşılan bilgileriniz silinir. Whatsapp hesabınıza tekrar erişim yapamazsınız.

Ancak Whatsapp hesabını silseniz bile diğer kişilerle yapmış olduğunuz konuşmalar, konuştuğunuz kişinin telefonunda ve hesabında kalmaya devam eder.

Google Drive veya kullanmış olduğunuz diğer yedekleme sistemlerindeki verilerinizin silinmesi 90 günü bulabilmektedir.

Whatsapp hesabınızı tamamen silseniz bile aslında log dosyalarınız ve yazışmalarınız yine de sistem tarafında saklanmaktadır. Yasa dışı faaliyetler, sahtekarlık gibi durumlarda bu bilgilere erişilmek istendiği durumlarda Whatsapp bu bilgilerinizi paylaşabilir.

Sonuç olarak whatsapp hesabınızı silmek, verilerinize sizin erişiminizi engeller. Birinin telefonunuza bakıp bir şeyleri görmesini istemiyorsanız whatsapp hesabınızı silmek doğru olacaktır. Eğer amacınız whatsapp’daki konuşmalarınızın tamamını yok etmek ise maalesef böyle bir seçenek yoktur. Yukarıda belirttiğimiz gibi konuşmalarınızın bir kopyası konuştuğunuz kişilerin whatsapp hesabında görünmeye devam edecektir. Ayrıca yasal işlemler için kullanılmak istendiğinde Whatsapp verilerinize ve log kayıtlarınıza erişilebilmektedir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here