Whatsapp’ın en sevilen özelliklerinden biri grup özelliğidir. Whatsapp grupları sayesinde, aileler, arkadaşlar, yöneticiler ve iş toplulukları kendi Whatsapp gruplarını kurarak toplu olarak mesajlaşabilmektedir. Whatsapp gruplarında en çok aranan özelliklerden biride whatsapp grubunda mesaj sabitleme özelliğidir. Gelin şimdi Whatsapp grupta mesaj sabitleme nasıl yapılır anlatalım.

Whatsapp Grupta Mesaj Sabitleme

Whatsapp, grup sohbetlerinde mesaj sabitleme özelliği henüz sunmamaktadır. Yani sizin için önemli olan bir duyuruyu, grup sohbetini açan kişilerin görmesi için sabitleyemezsiniz. Ancak Whatsapp’ta yer alan Yıldızlı Mesajlar özelliği sayesinde, sizin için önemli olan mesajları Yıldızlı olarak işaretleyebilir ve yıldız koyduğunuz mesajlara hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Whatsapp’ta bir mesajı Yıldızlı olarak işaretlemek için mesajın üzerine basılı tutun ve ekranın üst kısmında açılan menüden Yıldız simgesine dokunun.

whatsapp grupta mesaj sabitleme yildiz

Yıldızlı mesajları görmek için Grup Sohbet ekranındayken ekranın en üstünde yer alan Grup İsmine dokunun. Açılan sayfada Yıldızlı Mesajlar seçeneğini seçerek, yıldızlı mesajları görebilirsiniz. Aynı şekilde diğer whatsapp yazışmalarınızda da her sohbet için ayrı ayrı yıldızlı mesajlar oluşturabilirsiniz.

whatsapp yildizli mesajlar

Alternatif olarak, grup açıklamasını Duyuru ekranı olarak kullanabilirsiniz. Yani bir mesajı sabitleyemezsiniz ama grup bilgisini sabit bir mesaj olarak kullanabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntem kısmen bir çözüm yoludur. Yakın zamanda Whatsapp’a grupta mesaj sabitleme özelliğinin gelmesini biz de sabırsızlıkla bekliyoruz. Uygulamaya bu özellik gelirse sizlerle paylaşacağız.

Paylaş

Yorumdan çık