Kalabalık bir whatsapp grubunda yöneticiyseniz ve önemli bir mesaj gönderecekseniz, herkesin yazdığı bir grupta mesajınız görünmeyebilir. Neyse ki whatsapp grubunda sadece yöneticinin mesaj göndermesine izin ver diye bir ayar bulunmaktadır. Sadece Yöneticiler mesaj gönderebilir ayarını yaparak gruptaki diğer kişilerin mesaj gönderme yetkisini kaldırabilirsiniz.

Android ve iPhone‘da, Whatsapp uygulamasını açıp küçük bir ayar yaparak, whatsapp grubunda sadece yöneticinin mesaj göndermesine izin verebilirsiniz. Böylece grupta sadece yönetici yetkisine sahip kişiler mesaj gönderebilir, diğer grup üyeleri mesaj gönderemezler.

Whatsapp Grubunda Sadece Yönetici Mesaj Gönderebilsin

  • Whatsapp uygulamasını açın ve grup konuşma penceresini açın.
  • Ekranın en üstünde grup adına dokunun.grup bilgisi
  • Açılan Grup Bilgisi sayfasında Grup Ayarları seçeneğini seçin.
  • Mesaj Gönderebilir seçeneğine dokunun ve açılan ekranda Sadece Yöneticiler seçeneğini seçin.whatsapp grup mesaj gonderme ayari

Whatsapp grubunda sadece yöneticilerin mesaj göndermesine izin verdiğiniz zaman, grupta bulunan diğer kişiler mesaj yazamaz ve gönderemezler. Gruptaki diğer kişilerin mesaj yazma kutucunun olduğu yerde aşağıdaki resimde gösterildiği gibi “Sadece yöneticiler mesaj gönderebilir” yazısı gözükecektir.whatsapp sadece yoneticiler mesaj gonderebilir

Sadece yöneticilere mesaj gönderme yetkisi verdikten sonra dilediğiniz zaman yine Grup Ayarları menüsünden mesaj yazma gönderme özelliğini herkese açabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık