Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın en büyük nimetlerinden biri de Grup olayıdır. Whatsapp Grubu kurarak tüm grubun toplu olarak mesajlaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda Whatsapp grup oluşturma olayını resimli olarak anlatacağız.

Whatsapp’da bir grup kurup rehberinizdeki kişileri gruba davet edebilir ve gruba katılan tüm kişilerle aynı anda mesajlaşabilirsiniz.

Whatsapp Grup Oluşturma

  • Whatsapp uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan … üç noktaya dokunarak menüyü açın.
  • Açılan menüden Yeni Grup seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada gruba katılmasını istediğiniz katılımcıları seçin.  Katılımcıları seçtikten sonra ekranın altında beliren yeşil ileri butonuna dokunun.
  • Gelen ekranda “Grup konusu yazın..” yazan yere grubunuzun adını veya konusunu yazın. Kamera simgesine dokunarak grubunuz için bir fotoğraf belirleyebilirsiniz. Son olarak yeşil OK simgesine dokunarak grup oluşturma işlemini tamamlayın.

whatsapp grup olusturma

Gruba davet ettiğiniz kişiler yeni Whatsapp grubunuza katılacaktır. Artık whatsapp grubundan göndereceğiniz tüm mesajlar grubunuzda bulunan tüm kişilere gönderilecektir. Whatsapp grubu oluşturmak bu kadar basit. Ancak grup oluşturmada sorun yaşıyorsanız yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık