Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır ?

Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır ?

0

Whatsapp’ın toplu mesajlaşma imkanı sunan Grup özelliği büyük bir nimet. Ancak açmış olduğunuz bir grubu daha sonra kapatmak isteyebilirsiniz. bu yazımızda whatsapp grubunu silme işlemini anlatacağız.

Öncelikle kapatmak istediğiniz whatsapp grubunun yöneticisi olmanız gerekmektedir. Yani sadece katılımcı olduğunuz bir grubu silemezsiniz. Yönetici olduğunuz Whatsapp Grubunu tamamen silmek için öncelikle grubunuzda bulunan tüm katılımcıları tek tek gruptan atmanız gerekmektedir. Grupta son olarak siz kaldığınızda Gruptan Çık seçeneği ile gruptan sizde çıkın gruptan çıktığınızda Grubu Sil şeklinde bir seçenek çıkacaktır onu da seçip grubu tamamen silebilirsiniz.

Yöneticisi olduğunuz bir gruptan “Gruptan Çık” seçeneğini seçerek çıkarsanız sadece siz gruptan çıkmış olursunuz. Whatsapp, grupta bulunan bir kişiyi de rastgele olarak yönetici seçer. Siz gruptan çık dedikten sonra grubu sil seçeneğini seçseniz bile grup silinmez sadece sizde kayıtlı olan mesajlaşmalar silinir.

Whatsapp grubunu tamamen silmek için öncelikle tek tek herkesi gruptan atmanız gerekmektedir. Bunun için Grup mesajlaşma sayfasını açın. Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunup menüyü açın. Açılan menüden Grup bilgisi seçeneği seçin.  Açılan sayfada kullanıcıların üzerine dokunduğunuzda açılan menüden Kaldır seçeneğini seçip kişileri gruptan atın. Daha sonra ekranın en altında bulunan Gruptan Çık seçeneği ile sizde gruptan çıkın. Son olarak Grubu sil seçeneği ile whatsapp grubunu silin. Artık ilgili whatsapp grubu tamamen silinmiş ve kapatılmış olacaktır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here