Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır?

Whatsapp grubu kapatma işlemi nasıl yapılır bu yazımızda hem android hem de iOS’da göstereceğiz. Yöneticisi olduğunuz whatsapp grubunu istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bir whatsapp grubunu kapatmadan önce yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Gelin şimdi bunları sırasıyla anlatalım.

Whatsapp’ın en güzel özelliklerinden biri Grup özelliğidir. Whatsapp Grup özelliği sayesinde, birçok kişiyle aynı anda iletişim sağlayabilirsiniz. Örneğin öğrenciler whatsapp grubu kurarak ders paylaşımı yapabilir. Yine aynı şekilde öğretmenler veliler için bir grup kurarak buradan aynı anda tüm velileri bilgilendirebilir. Veya apartman yönetimi bir whatsapp grubu kurarak, bina hakkında tüm bilgileri ve önerileri buradan yönetebilir. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. Siz de bu şekilde bir whatsapp grubu kurmuş olabilirsiniz. Ancak grubu bir zaman sonra silmek isteyebilirsiniz. Gelin şimdi whatsapp grup silme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

İçindekiler

Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır? (Android)

Öncelikle kapatmak istediğiniz whatsapp grubunun yöneticisi olmanız gerekmektedir. Yönetici olduğunuz Whatsapp Grubunu tamamen silmek için öncelikle grubunuzda bulunan tüm katılımcıları tek tek gruptan çıkarmanız gerekmektedir. Gruptaki son kişi siz kaldığınızda Gruptan Çık seçeneği ile gruptan siz de çıkın. Gruptan çıktığınızda Grubu Sil şeklinde bir seçenek çıkacaktır onu da seçip grubu tamamen silebilirsiniz.whatsapp grubunu kapatma

  • Whatsapp gurubu kapatmak için grubunuzun mesajlaşma sayfasını açın.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunup menüyü açın. Açılan menüden Grup bilgisi seçeneği seçin.
  • Açılan sayfada kullanıcıların üzerine dokunduğunuzda açılan menüden … Kişini Kaldır seçeneğini seçip kişileri gruptan atın.
  • Gruptaki tüm kişileri gruptan çıkardıktan sonra ekranın en altında bulunan Gruptan Çık seçeneği ile siz de gruptan çıkın.
  • Son olarak Grubu sil seçeneği ile whatsapp grubunu silin. Artık ilgili whatsapp grubu tamamen silinmiş ve kapatılmış olacaktır.

Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır? (iPhone)

  • Yöneticisi olduğunuz Whatsapp grubunun konuşma penceresini açın.
  • Ekranın üst kısmında yer alan grup ismine dokunun ve Grup Bilgisi ekranını açın.
  • Öncelikle katılımcıları gruptan çıkarın. Bunun için katılımcı isimlerine dokunun ve açılan menüden Gruptan Çıkar seçeneğini seçin.

whatsapp grup kapatma 1

  • Tüm katılımcıları gruptan çıkardıktan sonra, sayfanın en altında yer alan Gruptan Çık seçeneğini seçin.
  • Daha sonra alta Gruptan Çık seçeneği çıkacaktır. Gruptan Çık diyerek whatsapp grubunu kapatın.

whatsapp grubu sil

DİKKAT! Yöneticisi olduğunuz bir gruptan “Gruptan Çık” seçeneğini seçerek çıkarsanız sadece siz gruptan çıkmış olursunuz. Whatsapp, grupta bulunan bir kişiyi de rastgele olarak yönetici seçer. Siz gruptan çık dedikten sonra grubu sil seçeneğini seçseniz bile grup silinmez sadece sizde kayıtlı olan mesajlaşmalar silinir.

Dikkat! Grupta paylaşılan medyaları telefonunuzdan silmek istemiyorsanız Bu sohbetteki medyaları sil veya Bu sohbetlerdeki medyaları sil seçeneğinin işaretli olmadığına emin olun.

Yorum yapın