WhatsApp, 2015 yılında kullanıma sunduğu arama özelliğini her geçen gün geliştiriyor. Şirket son yaptığı güncelleme ile görüntülü aramalarda katılımcı sayısını 36‘ya yükselttiğini, ses, görüntü ve gizliliği daha da geliştirdiğini resmi web sitesinden duyurdu. Gelin detaylara bakalım.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2015 yılında sesli arama özelliğini kullanıma sundu. O günden bugüne, görüntülü arama, grup sesli ve görüntülü arama gibi birçok özelliği kullanıma sundu. Son olarak şirket önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak ve cihazlardaki arama deneyimini daha da zengin ve iyi hale getirecek birkaç güncellemeyi duyurdu:

  • Ses ile birlikte ekran paylaşımı: Birlikte videolar izlemek için ideal olan bu özellikle artık ekranınızı paylaştığınızda sesi de paylaşabilirsiniz.
  • Daha fazla katılımcı: Artık tüm cihazlarınızda görüntülü aramalarda 32 kişiye kadar katılımcı ekleyebilirsiniz.
  • Hoparlör vurgulama: Kimin konuştuğunu kolayca görmek için hoparlör otomatik olarak vurgulanır ve ekranda ilk sırada görünür.

Bu özelliklerin yanı sıra Meta şu açıklamayı yaptı: “Ayrıca nerede olursanız olun daha net aramalar yapmanız için ses ve görüntü kalitesine odaklanmaya devam ediyoruz. Yakın zamanda arama güvenilirliğini artıran MLow codec bileşenini kullanıma sunduk. Mobil cihazlarda yapılan aramalar, gelişmiş gürültü ve yankı giderme özelliği sayesinde gürültülü ortamlarda arama yapmayı kolaylaştırır ve daha hızlı bağlantıya sahip olan kullanıcılarda görüntülü aramalar daha yüksek çözünürlükle gerçekleşir. Ağ bağlantınız zayıf veya kullandığınız cihaz eski olsa bile ses genel olarak daha nettir.”

Güncelleme kademeli olarak kullanıcılara sunulacak. Yeni özellikler hakkında düşünceleriniz nedir?

Paylaş

Yorumdan çık