Çoğumuzun başına gelmiştir: bir arkadaşımıza mesaj göndeririz ve sonra fark ederiz ki, gönderdiğimiz mesajda yanlış bir şey yazmışız veya yazım hatası yapmışız. Durumu düzeltmek için mesajı siler veya doğrusunu tekrar yazma gereği duyarız. Neyse ki artık Whatsapp gönderilen mesajı düzeltme özelliğine kavuştu. Detaylar haberimizde…

Whatsapp resmi blog sayfasında, gönderilen whatsapp mesajlarını düzeltme özelliğini duyurdu. Yapılan duyuruda “Basit bir imla hatasını düzeltmekten mesaja ekstra bağlam eklemeye kadar birçok durumda, sohbetleriniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlamaktan heyecan duyuyoruz. Tek yapmanız gereken, son on beş dakika içerisinde gönderilen bir mesaja uzun basıp menüden ‘Düzenle’ düğmesini seçmek.” ifadelerine yer verildi.

whatsapp mesaj duzenleme

Whatsapp Gönderilen Mesajı Düzeltme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta son 15 dakika içinde gönderdiğiniz bir mesaja uzun basılı tuttuğunuzda artık bir menü açılacak. Menüden “Düzenle” seçeneğini seçerek göndermiş olduğunuz mesajı istediğiniz gibi düzeltebileceksiniz. Düzenlenmiş mesajların yanında “düzenlendi” ibaresi görünür. Böylece mesajlaştığınız kişiler, düzenlemenin farkında olur. Ancak ilk gönderdiğiniz mesajı göremezler.

Whatsapp’ta tüm kişisel mesajlarda, medya içeriklerinde ve aramalarda olduğu gibi, mesajlarınız ve yaptığınız düzenlemeler de uçtan uca şifreleme ile korunur. Whatsapp’ın bu yeni özelliğinin birçok kişi tarafından beğenileceğini düşünüyoruz.

Yeni güncelleme, küresel çapta birçok kullanıcıyla paylaşıldı ve kademeli olarak diğer kullanıcılara da gönderiliyor. Özelliğin tüm kullanıcılara ulaşması birkaç haftayı bulabilir. Siz de Whatsapp uygulamanızın güncelliğini uygulama marketinizden kontrol edebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap