Whatsapp geçtiğimiz günlerde Windows bilgisayar ve Mac için uygulamasını duyurdu. Artık Whatsapp’ın bilgisayar için olan uygulamasını indirebilir ve Whatsapp’ı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Mac ve PC’ye Whatsapp nasıl yüklenir anlatacağız.

Whatsapp’ın bilgisayar için olan uygulamasını Windows Xp, Windows 7, Windows 8, Windows 10, MAC OS X 10.9 ve üstü versiyonları için indirebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten bilgisayarınıza uygun olan Whatsapp uygulamasını indirin.

  • Whatsapp PC indir.
  • Bilgisayarınıza inen Whatsapp Setup dosyasını masaüstünüze kopyalayın ve çalıştırın. Setup dosyasını çalıştırdığınız zaman Whatsapp uygulamasının kısayolu masaüstünüze gelecektir.
  • Whatsapp kısayolunu çift tıklayın ve uygulamayı açın. Whatsapp’ı çalıştırdığınız zaman aşağıdaki gibi bir kod sayfası açılacaktır.

whatsapp-pc

  • Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın. Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan 3 noktaya dokunun ve açılan menüden Whatsapp Web seçeneğini seçin.
  • Whatsapp Web’i seçtiğiniz zaman telefonun kamerası açılacak ve kodu okutmanızı isteyecektir. Kamerayı bilgisayar ekranındaki kodu görecek şekilde tutun ve kodu okutun.

whatsapp-bilgisayara-yukleme

Artık whatsapp uygulamasını bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık