Whatsapp, Evrensel Windows Platformu (UWP) beta ile birlikte Windows için karanlık tema desteğini kazandı. Artık Windows 11 ve Windows 10 kullanıcıları, Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarında karanlık modda kullanabilecekler. Bununla birlikte birkaç küçük yeni özellikte eklendi. Detaylar haberimizde…

Meta’nın sahibi olduğu mesajlaşma devi Whatsapp, Android ve iOS uygulamalarına 2020 yılında karanlık mod desteğini eklemişti. WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo‘nun yakın tarihli bir raporuna göre, karanlık tema desteği WhatsApp Beta UWP uygulamasının en son sürümüyle (v2.2205.2.0) birlikte geliyor. Karanlık mod özelliğinin Windows’ta kararlı sürüme ulaşması biraz zaman alabilir, ancak nasıl olduğunu görmek için aşağıdaki önizlemeye göz atabilirsiniz.

WhastApp beta UWP karanlik mod

Windows 10 / 11 bilgisayarınızı karanlık moda ayarladığınız zaman, WhatsApp Beta UWP uygulaması da otomatik olarak karanlık temaya bürünüyor. Tabi dileyenler manuel olarak da karanlık moda geçiş yapabiliyorlar.

WhatsApp Beta UWP Karanlık Mod Yapma

  • Windows 11 veya Windows 10 yüklü bilgisayarınızı karanlık moda aldığınız zaman Whatsapp UWP otomatik olarak karanlık moda geçiş yapar. Ayrıca Ayarlar > Genel > Tema yolunu izleyip Koyu seçeneğini seçerek manuel olarak Whatsapp UWP’yi karanlık modda kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza göre karanlık mod otomatik ayarlansın istiyorsanız Sistem varsayılan ayarı işaretli kalmalıdır.

WhatsApp Beta UWP uygulaması, karanlık temayı eklemenin yanı sıra bazı küçük kullanıcı arayüzü değişiklikleri de kazandı. Bu değişiklikler arasında sohbet balonları arasındaki boşlukta küçük bir artış, yeni bir yeşil renk tonu ve önceki yapılara göre genel performans iyileştirmeleri yer alıyor.

Paylaş

Yorumdan çık