Whatsapp, eski işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan zaman zaman desteğini kesmekte ve bu modellerde artık Whatsapp kullanılamamaktadır. Eski model Android telefonlarda olduğu gibi Apple’ın da bazı modelleri artık Whatsapp desteğinden mahrum kalacak. Yıl sonuna kadar whatsapp desteği sona erecek olan iPhone modelleri…

Dünyanın en popüler mesajlaşma, görüntülü görüşme uygulaması olan Whatsapp, her yıl eski işletim sistemine sahip telefonlardan desteğini kesiyor. Uygulamaya eklenen yeni özellikler, bu telefonlarda çalıştırılamayacağı için bu modeleler artık Whatsapp’ı çalıştıramıyor ve bu telefonlara Whatsapp yüklenemiyor. Whatsapp’ın bu telefonlara desteğini kesmesinin bir diğer sebebi ise güvenlik. İşletim sistemi güncellemesi ve güvenlik güncellemesi almayan bu cihazlar, güvenlik açığına sebebiyet veriyor.

Whatsapp geçtiğimiz aylarda pek çok Android sürümü için desteğini kestiğini duyurmuştu. Meta’nın sahibi olduğu Whatsapp bu kez de iOS 10 ve iOS 11 için desteğini sonlandıracağını duyurdu. iOS 10 ve iOS 11 kullanan cihazlar 24 Ekim 2022 tarihinden itibaren Whatsapp’ı kullanamayacak. Şuanda iPhone 5C ve iPhone 5s bu işletim sistemini kullanıyorlar ve bu tarihten itibaren Whatsapp’ı çalıştıramayacaklar. Ancak iPhone 5S, iOS 12 güncellemesi alabileceği için belki de Whatsapp’ı bir süre daha kullanabilir.

iOS Güncellemesi Olmazsa Aşağıdaki Cihazlar Whatsapp’ı Kullanamayacak

  • iPhone 5S
  • iPhone 5C
  • iPhone 6
  • iPhone 6s

Whatsapp ve diğer mesajlaşma uygulamaları hakkında sizlerin görüşleri neler?

Paylaş

Yorumdan çık