WhatsApp geçtiğimiz aylarda HD fotoğraf ve video gönderme özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak HD medya göndermek için her seferinde HD seçeneğini seçmeniz gerekiyordu. Nihayet gelen yeni güncellemeyle HD medya göndermeyi otomatik olarak yapabileceksiniz.

WhatsApp artık HD medya göndermeyi otomatikleştirdi

WhatsApp’a gelen HD fotoğraf gönderme özelliği uzun zamandır bekleniyordu ve geçtiğimiz aylarda bu özellik geldi. Ancak kullanıcıların her görüntü için manuel olarak ve ayrı ayrı iyi çözünürlüğü seçmesi gerekiyordu ki bu pek de kolay değildi. Android 2.24.7.17 güncellemesiyle WhatsApp beta sürümüne içeriden bakıldığında, Depolama ve veri menüsündeki yeni Medya Yükleme Kalitesi seçeneğiyle tüm görsellerin ve videoların otomatik olarak HD olarak gönderilebildiği ortaya çıktı.

whatsapp hd fotograf gonderme

“Standart kalite”yi seçtiğinizde alıcı, kaliteyi daha düşük tutarken daha hızlı teslimat için medyayı sıkıştırılmış bir dosya halinde alacaktır. HD kalitesinin altı kat daha fazla dosya alanı kapladığı ve gönderilmesinin daha yavaş olacağı söyleniyor.

Bu özellik şimdilik belirli beta test kullanıcısına sunuldu. Özellikle ilgili tüm sorunlar giderildikten sonra kararlı sürümde tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacak. Uygulamanızı Google Play aracılığıyla düzenli olarak güncellemeyi unutmayın.

Paylaş

Yorumdan çık