Yeni bir telefon almanın en sıkıntılı süreci, eski telefondaki verileri yeni telefona aktarma işlemidir. Bu iş için geliştirilmiş uygulamalar sayesinde bu işlem kolay bir şekilde yapılabilse de, iOS’dan Android’e veya Android’den iOS’a geçişlerde Whatsapp sohbet yedeği maalesef aktarılamıyor. Ancak Whatsapp’ın yeni beta sürümü bu sorunu ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.

WhatsApp’ın geliştiricileri nihayet Android ve iOS cihazlar arasında sohbet geçmişi aktarmaya yakın gözüküyor. Bu gelişme, iOS için WhatsApp 22.2.74 beta‘nın bulunan kaynak koduyla ortaya çıktı. Beta sürüm kararlı sürüm haline geldiğinde nihayet iOS’dan Android’e ve Android’den iOS’a whatsapp sohbet yedeği aktarılabilecek.

Şu an itibariyle, WhatsApp verilerini bir iOS ve Android telefon arasında senkronize etmenin tek resmi yolu, Samsung marka bir telefona sahip olmaktır. Geçiş, kablo aracılığıyla ve Samsung’un SmartSwitch uygulamasını kullanarak bir iPhone’dan Samsung’a tek yönlü çalışmaktadır.

whatsapp ios to android

Whatsapp’ın yeni güncellemesiyle benzer bir yapının tüm Android cihazlara gelmesini bekliyoruz. Ancak yine de bu basit bir süreç olmayacak gibi görünüyor. Taşıma işlemi, her iki cihazda da uygulamanın yüklü olmasını gerektirir ve taşıma işlemi büyük olasılıkla bir kablo veya Wi-Fi bağlantısı kullanılarak çalışacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık