Dünyanın en gelişmiş mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, kullanıcıların istekleri doğrultusunda her geçen gün yeni özelliklere kavuşuyor. Uygulama son olarak rehberinde kayıtlı olmayan numaralarla sürekli iletişim kurmak zorunda olan kişiler için Alternatif Profil özelliği üzerinde çalışıyor. Whatsapp alternatif profil hakkında tüm bilgiler haberimizde.

WABetaInfo tarafından keşfedilen yeni Whatsapp güncellemesinde ( Android 2.23.24.4 için Beta), Whatsapp’ın Alternatif Profil üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Alternatif Profil sayesinde, kendi rehberiniz dışındaki kişilere, gerçek profil bilgileriniz ve profil fotoğrafınız gözükmeyecek ve bunun yerine alternatif olarak oluşturduğunuz profil fotoğrafınız ve bilgileriniz gözükecek.

Alternatif Profil seçeneği, Profil menüsünde yer alacak. Basitçe anlatmak gerekirse, kullanıcılar alternatif bir profil oluşturabilecek ve bu profil, kişinin birincil profil fotoğrafını görmesine izin verilmeyen kullanıcılara gösterilecek. Gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak rehberinizde olmayan kişiler bu profil dışında hiçbir bilginizi göremeyecek.

whatsapp alternatif profil

Yeni alternatif profil özelliği, bilgileri maskeleme ve gizliliği artırma konusunda çok iyi bir özellik olacak gibi gözüküyor. Dolayısıyla, bilinmeyen numaraların sizinle sık sık iletişime geçtiği bir işte çalışıyorsanız, gerçek kimliğinizi gizleyebileceksiniz.

WhatsApp’ın alternatif profil özelliğinin kullanıma sunulması henüz onaylanmadı. WABetaInfo, geliştirilme aşamasında olduğunu ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacağını iddia ediyor.

Paylaş

Yorumdan çık