Whatsapp kullanıcıları için yeni geliştirilen WhatAlert uygulaması nasıl kullanılır detaylı olarak anlatacağız. Öncelikle WhatAlert nedir onun cevabını verelim. WhatAlert arkadaşınızın, eşinizin veya merak ettiğiniz birinin Whatsapp’a ne zaman girdiğini ve ne kadar süre Whatsapp’ta kaldığını anlık olarak gösteren bir uygulamadır. Ayrıca WhatAlert uygulaması ile takibe aldığınız kişi profil resmini değiştirdiği zaman hem bildirim alırsınız hemde güncellediği fotoğraflarını görebilirsiniz.

WhatAlert uygulamasının hem ücretsiz hem de premium versiyonları bulunmaktadır. Biz bu yazımızda ücretsiz whatalert kullanımı anlatacağız. Uygulama ingilizce olduğu için birçok kişi kullanımında zorlanabilir.

Öncelikle WhatAlert uygulamasını BURADAN google play üzerinden indirin.

WhatAlert herhangi bir üyelik istememektedir. Direk olarak uygulama başlıyor. Takip edeceğiniz kişi telefon rehberinizde kayıtlı olmalıdır. Uygulama açıldığı zaman aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

whatalert_main

Yukarıdaki ekranda “Continue” seçeneğine basarak ileri adıma geçin. Karşınıza Contact (Kişiler) ekranı gelecektir. Aynı ekrana uygulamanın alt kısmında bulunan whatalert_contacts

simgeye tıklayarak da ulaşabilirsiniz. Burada takip edeceğiniz kişiyi seçin. Ücretsiz versiyonda sadece 2 kişi takip edebilirsiniz.

Takip edilen kişi seçildikten sonra Selected (Seçili) ekranı gelecektir. Eğer telefon rehberinize kişiyi ülke kodu eklemeden girerseniz bir hata mesajı gelecektir. Yine aynı pencere de ülke kodunu girerek numarayı güncelleyin.

whatalert_telefon-ekleme

Başında ülke kodu bulunarak numarayı güncelledikten sonra artık o kişi otomatik olarak WhatAlert uygulaması tarafından takip edilmeye başlanacaktır.

Uygulama bildirim olarak size takip ettiğiniz kişi online olduğu zaman bildirim gönderecektir. Ancak WhatAlert bazen bildirim göndermiyor. Siz kendiniz uygulaması açarak ekranın alt kısmında bulunan Last Online butonuna whatalert_lastonline

tıklayarak takip ettiğiniz kişinin girişlerini görebilirsiniz.

whatalert_online

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bizim takip ettiğimiz kişi gün içinde toplam 1 saat 5 dakika 59 saniye online olmuş.

WhatAlert hakkında sorularınızı yorum yaparak sorabilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

  1. GÜLÇİN KURTULUŞ on

    takip ettiğim kişinin rehberinde kayıtlı olmam gerekirmi kişi beni rehberinden sildiğinde de takip edebilirmiyim

Yorumdan çık