WeTransfer, eposta ile gönderilemeyen büyük boyutlu dosyaları göndermenin en kolay yoludur. Hiçbir kayıt gerektirmeyen WeTransfer ile masaüstünde 2 GB, mobilde ise 10 GB’a kadar dosya göndermek mümkündür. Ayrıca WeTransfer Plus ile 20 GB’a kadar dosyalarınızı gönderebilirsiniz.

WeTransfer Nedir? WeTransfer büyük boyutlu dosyaları göndermemizi sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Bildiğiniz gibi email ile 20/30 MB boyutundaki dosyaları ek olarak gönderebiliyoruz. Ancak daha büyük dosyaları e-mail olarak göndermek mümkün değildir. İşte bu noktada yardımımıza WeTransfer yetişiyor. WeTransfer ile masaüstünden 2 GB‘a kadar, Android ve iOS uygulaması ile 10 GB‘a kadar dosya gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz dosyalar birden fazla olabileceği gibi tek bir dosya da olabilir.

WeTransfer’in en güzel özelliklerinden biri hiçbir kayıt istememesidir. Yani WeTransfer ile dosya göndermek için hesap oluşturmanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken dosyayı göndereceğiniz kişinin e-posta adresini, kendi e-posta adresinizi ve dilerseniz bir not yazıp dosyanızı yükleyip göndermektedir.

wetransfer dosya gonderme masaustu

WeTransfer ile Dosya Gönderme

 • https://wetransfer.com/ adresine girdiğiniz zaman basit bir kullanıcı arayüzü sizi karşılayacaktır.
 • Dosyalarınızı Ekleyin yazan yere tıklayın ve göndermek istediğiniz dosya-larınızı seçin. Bir seferde 2 GB‘a kadar dosya gönderebilirsiniz. Ve dosya gönderme işlemini istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.
 • Alıcı e-posta adresi yazan yere, dosya göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazın. Göndereceğiniz dosyayı en fazla 20 kişiye gönderebilirsiniz. Bu alana 20 e-posta adresi yazarak, dosyanızı 20 farklı kişiye gönderebilirsiniz.
 • E-postanız yazan yere kendi e-posta adresinizi yazın. Gönderdiğiniz dosya indirildiği zaman e-posta adresinize bilgilendirme maili gelecektir.
 • Mesaj yazan yere mesajınızı yazabilir veya bu alanı boş bırakabilirsiniz.
 • Son olarak Aktar butonuna tıklayın. Gönderdiğiniz dosyanın boyutuna bağlı olarak dosyanız yüklenecek ve karşı tarafa gönderilecektir.

wetransfer kullanimi

WeTransfer’in Android ve iOS uygulaması da bulunmaktadır. WeTransfer’in Android ve iOS uygulaması ile bir seferde ücretsiz olarak 10 GB‘a kadar dosya gönderilebilmektedir. WeTransfer’in iOS uygulaması ile fotoğraf, film, şarkı ve belge gönderilebilirken Android uygulamasında sadece fotoğraf ve video gönderilebilmektedir.

wetransfer ios

iOS için WeTransfer indir | Android için WeTransfer indir

WeTransfer Plus Nedir?

 • WeTransfer Plus 20 GB‘a kadar dosya göndermenizi sağlar. Göndereceğiniz dosyalar çok sayıda küçük dosyalardan oluşabileceği gibi tek bir dosya da olabilir.
 • Göndereceğiniz dosyanın belirli bir süre (1 hafta, 1 ay vb.) sonra silinmesini veya hiç silinmemesini tercih edebilirsiniz.
 • Göndereceğiniz dosyaları şifre ile koruma altına alabilirsiniz.
 • Gönderdiğiniz dosyalara hesabınızdan erişebilir, dosyaları ne zaman gönderdiğinizi görebilir ve dosyaları tekrar gönderebilirsiniz.
 • WeTransfer Plus’ı satın aldığınızda 100 GB saklama alanına sahip olursunuz.
 • WeTransfer Plus’a aylık 12 Dolar‘dan sahip olabilir veya yıllık toplu ödeme ile 120 Dolar‘a satın alabilirsiniz.

2009 yılında kurulan WeTransfer Hollanda ve ABD merkezlidir. WeTransfer’in web sürümünde Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Ancak Android ve iOS uygulamaları şuan ingilizce olarak hizmet vermektedir. WeTransfer ile ilgili sorularınızı yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık