Apple 14 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği lansmanda yeni akıllı saati Apple Watch Series 7’yi tanıtmıştı. Ön siparişle yeni saatlerine ulaşan kullanıcılar önemli bir sorunla karşılaştıklarını bildirdi. Gelen bildirimlere göre Watch Series 7’de üçüncü parti uygulama simgeleri gözükmüyor.

Geçtiğimiz hafta ön siparişe sunulan Apple Series 7, bugün itibariyle Türkiye’de de satışa sunuldu. Ancak yeni akıllı saatleri ellerine geçen birçok kullanıcı önemli bir sorunla karşılaştıklarını bildirdi. Buna göre Watch Series 7’de üçüncü parti uygulama simgeleri gözükmüyor. Saatin ana ekranında 3. parti uygulama simgeleri gözükmüyor.

apple watch 7 uygulama simgeleri gozukmuyor

Bu sorun aslında ilk olarak Apple ekosistemiyle ilgili ürünler üzerinde çalışan bir geliştirici tarafından tespit edildi. Xcode‘daki simülatörün simgeleri gayet iyi görüntülediğini ancak gerçek saatte görünmediklerini açıkladı. Bazıları bunun yeni ekran boyutları ve çözünürlüğünden kaynaklandığını düşünüyor çünkü simgeler watchOS 8 çalıştırırken bile eski saatlerde mükemmel derecede iyi gözüküyor.

Watch Series 7 Uygulama Simgeleri Gözükmüyor Çözümü

Geçici bir çözüm olarak, ana ekranın görünümünü “Liste” olarak değiştirin. Simgelerin hala eksik olacağını unutmayın, ancak en azından liste görünümünde uygulama isimleri olacağı için hangi uygulamanın hangisi olduğunu bilir ve istediğiniz uygulamayı kullanabilirsiniz.

Apple Watch 7 Series Türkiye Fiyatı

Apple bugün resmi web sitesinden yeni akıllı saatinin tüm seçeneklerini Türkiye’de satışa sundu. 4.399 TL başlangıç fiyatına sahip olan Apple Watch Series 7’nin 45 mm’lik daha büyük modeline sahip olmak isteyenlerin ise 4.699 TL ödemesi gerekiyor.

Paylaş.

Yorum Yap