Wikipedia nasıl açılır? Wikipedia nasıl girilir? soruları için en kolay yöntemi anlatacağız. Dünya’nın en büyük online kütüphanesi olan Wikipedia’ya ülkemizde uygulanan sınırlama nedeniyle giriş yapılamamaktadır. Ancak sizlere anlatacağımız 0 yöntemiyle vpnsiz olarak pc, android ve iphone’da vikipedia’ya giriş yapabilirsiniz.

Yaptığınız bir araştırma için Wikipedia’ya telefon veya bilgisayardan giriş yapmak istediğiniz zaman, “İnternet Bağlantısı Yok” veya “Bağlantınız Gizli Değil” uyarısı alırsınız ve vikipedi açılmaz. Bunun nedeni BTK’nin Wikipedia’ya uyguladığı erişim yasağıdır. Ancak anlatacağımız vikipedi 0 yöntemi ile vpnsiz wikipedia’ya giriş yapabilirsiniz.

Vikipedi’ye giriş yapmak için adres çubuğunda wikipedia yazan yerin başına 0 (rakamla sıfır) koyup enter tuşuna basmanız yeterlidir. Aşağıdaki örnek resimde gösterilmiştir.

vikipedi 0

Wikipedia Giriş için örnek bağlantı: https://tr.0wikipedia.org/wiki/Anasayfa

Yukarıda anlattığımız gibi adres çubuğuna rakamla 0 yazıp entera bastığınız zaman vikizero adresine yönlendirileceksiniz. Vikizero sitesi, dünyanın çeşitli ülkelerinde wikipedia’ya uygulanan yasağı aşmak için oluşturulmuş, wikipedia’nın kendi sitedir ve wikipedia ile aynı içeriklere sahiptir.

Yine Google’da yaptığınız bir arama sonucunda karşınıza çıkan wikipedia bağlantısına tıkladıktan sonra adres çubuğuna yine 0 yazarak aradığınız içeriğe vikizero üzerinden erişebilirsiniz.

wikipedia 0 yontemi

Vikipedi’ye giriş yapmak için şuan en kolay yöntem 0 yöntemi ile vikizero üzerinden bağlanmaktır. Umarız en yakın zamanda ülkemiz ve wikipedia arasındaki anlaşmazlık giderilir ve engelsiz olarak wikipedia’ya giriş yapılır.

Paylaş

Yorumdan çık