Telefonunuzda bulunan bir videoyu duvar kağıdı ve kilit ekranı olarak ayarlayabilirsiniz. Bu yazımızda Android telefonlarda ve iPhone’da videoyu duvar kağıdı yapmayı anlatacağız. Android telefonlarda üçüncü parti uygulamalar kullanarak, iOS’da ise kendi sunmuş olduğu özellik ile videoyu duvarkağıdı olarak ayarlayabilirsiniz. Gelin şimdi adım adım bu işlemi anlatalım.

Android birçok konuda olduğu gibi duvar kağıdı konusunda da iPhone’a göre daha esnektir ve daha çok özellik sunmaktadır. Yeni çıkan birçok android telefonda 3. parti bir uygulamaya gerek kalmadan istediğiniz bir videoyu duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz ancak eğer telefonunuzda bu özellik yoksa Google Play’de bu işi çok iyi yapan iki uygulamayı sizlere öneceğiz.

Videoyu Duvar Kağıdı Yapma – Android

  • Yandaki bağlantılardan istediğiniz uygulamayı telefonunuza indirin: Video Duvar Kağıdı Oluşturucu veya Video Live Wallpaper – TikWall
  • Uygulamayı açın ve ekranın en üstünde yer alan Video Dosyası seçeneğine dokunup, duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz videoyu seçin.
  • Duvar kağıdını ayarla seçeneğine dokunarak videonun başlangıç ve bitiş zamanını ayarlayabilirsiniz.

videoyu duvar kagidi yapma android

  • Artık kilit ekranında ve telefon arka planında seçtiğiniz video gösterilecektir.

Videoyu Duvar Kağıdı Yapma – iOS

iPhone’larda bulunan Live Photo özelliği sayesinde videoyu duvar kağıdı yapabilirsiniz. iPhone kamerasıyla fotoğraf çekerken Live Photo seçeneğini aktif hale getirirseniz aslında telefonunuz kısa bir video çeker ve bu video içindeki en iyi kareyi size fotoğraf olarak sunar. Yani Live Photo ile çektiğiniz fotoğraflar aslında küçük birer videodur. Şimdi bu küçük videoyu iPhone’da duvar kağıdı yapmayı anlatalım.

  • Ayarlar > Duvar Kağıdı yolunu izleyin.
  • Yeni Bir Duvar Kağıdı Seç seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Live Photo‘lar klasörünü seçin.
  • Duvar kağıdı olarak ayarlamak istediğiniz fotoğrafı seçin.
  • Live Photo sekmesinde iken Ayarla butonuna dokunun ve açılan ekrandan “Kilitli Ekrana Ayarla”, “Ana Ekrana Ayarla”, “Her İkisine Ayarla” seçeneklerinden istediğinizi seçin.

Artık seçtiğiniz Live Photo, video şeklinde duvar kağıdı olarak ayarlanmış oldu. iPhone’da video duvar kağıdının kilit ekranında hareket etmesi için parmağınızı ekrana bastırmanız gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık