UNF Ne Demek? Instagram’da sıkça karşımıza çıkan UNF teriminin ne olduğunu bu yazımızda hızlıca anlatacağız. UNF terimi genellikle instagram profil sayfalarında ve paylaşımlarda yorum olarak karşımıza çıkıyor. Peki Instagram UNF nedir, ne için kullanılır?

UNF, İngilizce Unfollow kelimesinin kısaltılmış şeklidir. Unfollow’un Türkçe karşılığı ise takip etmemek anlamına gelmektedir. Eğer bir kişi paylaştığınız bir gönderinin altına UNF yazmışsa artık sizi takip etmeyi bırakacağını ifade etmektedir. UNF terimi biyografi bölümünde de sıkça karşımıza çıkmaktadır. Biyografi bölümüne UNF veya UNF = UNF yazan bir kişi “beni takip etmeyi bırakan kişiyi bende takipten çıkarırım” demek istemektedir.

UNF terimini özellikle takipçi kasan kişiler kullanmaktadır. Tanımadığı kişileri takip ederek takipçi kazanmaya çalışan kişiler genellikle profil bölümlerine UNF yazmaktadırlar. Takipçi kasan kişiler için takipçi kazanmak kadar önemli olan bir diğer şey, kazandığı takipçinin takibi bırakmamasıdır. UNF’de bunu engellemek için yazılan bir terimdir aslında. Veya aynı şekilde takipçi kasan birini takip ediyorsanız ve artık onu takip etmeyi bırakacağınızı belirtmek istiyorsanız paylaştığı bir fotoğrafa UNF yorumu yazarak bunu ona bildirebilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply