Ücretsiz ve yasal olarak müzik indirebileceğiniz ve dinleyebileceğiniz 10 muazzam siteyi sizler için bir araya getirdik. Bu web sitelerinde yer alan yüksek kalitede mp3 formatında şarkıları ücretsiz olarak dinleyebilir, bilgisayara, telefona veya tablete indirerek, internetsiz olarak istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Burada paylaştığımız sitelerde yer alan şarkıların tümü yasaldır. Şarkılar ya kamu malı yada kullanıcıların dinlemesi ve indirmesine izin veren sanatçıların şarkılarıdır. Ayrıca burada paylaştığımız çoğu site kullanıcı profili oluşturmakta ve böylece kendi playlistinizi oluşturma imkanı sunmaktadır.

Jamendo

jamendo

Jamendo’da yer alan tüm şarkıları hem dinleyebilir hem de indirebilirsiniz. Sanatçılar müziklerini daha fazla kitleye ulaştırabilmek için bu platformda ücretsiz olarak sunmaktadır.

Youtuber’ları da düşünen site, youtube videolarında kullanabileceğiniz birçok ücretsiz müzik sunmaktadır. Jamendo’nun ayrıca Android ve iOS uygulaması bulunmaktadır.

NoiseTrade

noisetrade

NoiseTrade, ücretsiz müzik indirebileceğiniz en başarılı platformlardan biridir. Sitede beğendiğiniz şarkıları dinleyebiliyorsunuz. Ancak şarkıyı indirmek için mail adresinizi girmeniz gerekiyor. Mail adresinize şarkının tüm albümü gönderiliyor.

Sitede yer alan Trending Now, sekmesinden popüler şarkıları görebilirsiniz.

Bandcamp

bandcamp

Bandcamp, diğer ücretsiz şarkı indirme platformlarına göre daha fazla şarkı içermektedir. Ancak bu sitede yer alan şarkıların büyük bir kısmı ücretli şarkılardır ve indirmek için ücret ödemeniz gerekmektedir. Sitede birçok ücretsiz şarkı yer almaktadır ancak ne yazık ki “Yalnızca Ücretsiz” diye bir kategori olmadığı için ücretsiz şarkıları bulmak biraz zaman almaktadır.

Internet Arşiv- Audio Archive

internet archive audio

Internet Arşiv’in, ses arşivinde milyonlarda şarkı, e-kitap ve sesli ders bulunmaktadır. Gelişmiş kategorisi sayesinde istediğiniz türde şarkı ve müzikleri kolayca bulabilirsiniz. Site ayrıca şarkıları, mp3 formatı veya farklı müzik formatlarında indirme imkanı sunmaktadır.

SoundClick

soundclick

SoundClick, şarkıları Enstrümantal, HipHop, Elektro, Pop, Urban, Country, Jazz, Alternatif müzik, Metal, Latin, Rock vb. farklı kategorilere ayırır ve istediğiniz kategorideki şarkıları kolayca bulmanızı sağlar.

Sitede hem ücretli hem de ücretsiz şarkılar bulunmaktadır ve maalesef karışık bir şekilde yer almaktadır. Siteden şarkı indirmek için kayıt yaptırmanıza gerek yoktur.

Last.fm

lastFM

Ücretsiz müzik indirmenin bir diğer güzel yolu Last.fm’dir. Last.fm’in ana sayfasında direk olarak karşınıza ücretsiz şarkılar çıkmaktadır. Kullanıcı hesabına gerek duymadan indirmek istediğiniz şarkıyı tek tıklamayla indirebilirsiniz. Sitenin tek olumsuz yani şarkıların önizleme yapılamamasıdır.

SoundCloud

soundcloud

Listemizde yer alan en popüler şarkı dinleme sitesi hiç kuşkusuz SoundCloud’dur. SoundCloud müzik indirmekten çok müzik dinlemek için iyi bir seçenektir. SoundCloud sitesinde müzik indirmek için üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Diğer sitelere göre ücretsiz şarkıları bulmak daha kolaydır ancak sitede yer alan çoğu şarkıyı indirmek ücretlidir.

Audiomack

audiomack

SoundCloud’u seviyorsanız ve yeni müzikleri bulmak ilginizi çekiyorsa, Audiomack’i kesinlikle beğeneceksiniz. Android ve iOS uygulaması bulunan Audiomack sitesindeki tüm müzikler %100 yasal ve ücretsiz olarak yayınlanıyor. Sanatçıya bağlı olarak bazı müzikler için indirme seçeneği de yer almaktadır.

Audiomack web sitesinin kullanımı çok kolaydır. Şarkıları, albümleri ve sanatçıları arayabilir veya Trend, En Çok dinlenen Şarkı bölümlerine göz atabilirsiniz. Audiomack’teki en yeni müzikleri bulmak için Son Eklenenler sayfası da bulunmaktadır.

Datpiff

datpiff

Eğer RAP müzik seviyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü Datpiff çoğunlukla Rap müzikler içermektedir. Datpiff sitesinden şarkı indirmek ücretsizdir ve şarkı indirmek için üyelik gerekmemektedir. Datpiff’in Android ve iOS uygulaması bulunmaktadır.

Reverbnation

reverbnation

Henüz bilmediğiniz, ünlü olmamış sanatçılardan müzikler arıyorsanız, ReverbNation iyi bir seçimdir. Imagine Dragons ve The Civil Wars gibi pek çok popüler grup ReverbNation’da başladı. Bu sitede şarkı indirmek veya dinlemek için üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Ücretsiz şarkılarla birlikte sitede ücretli şarkılarda bulunmaktadır.

Paylaş

Yorumdan çık