Twitter daha önce duyurmuş olduğu “Bu Takipçiyi Kaldır” özelliğini nihayet kullanıma sundu. Özellik şuan belirli bir kitleye ulaşmış olsa da yakın zamanda tüm Twitter kullanıcılarına sunulacak. Bu Takipçiyi Kaldır özelliği sayesinde sizi takip etmesini istemediğiniz kullanıcıları, engellemek yerine sizi takip etmelerini önleyebilirsiniz.

Twitter’a gelen Bu Takipçiyi Kaldır seçeneği sayesinde artık bir kullanıcıyı engellemeden o kişinin sizi takip etmesinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi yaptığınız zaman Twitter bunu o kullanıcıya bildirmez. Takipten kaldırdığınız kişi artık kendi akış sayfasında sizin paylaşımlarınızı göremez. Ancak şunu unutmamak gerekir ki, o kişi sizi tekrar takip etmek isterse yine takip edebilir. Eğer bunun yaşanmasını istemiyorsanız, alternatif olarak o takipçiyi direkt olarak engelleyebilirsiniz.

Twitter’da Takipçi Çıkarma

  • Telefonunuzdan veya PC’den Twitter’ı açın.
  • Kendi profilinize gelin ve Takipçiler seçeneğini seçin.
  • Açılan takipçiler sayfasında, takipten çıkarmak istediğiniz kişiyi seçin.
  • Takipten çıkartacağınız kişinin profil sayfasında … üç noktaya dokunun ve açılan menüden “Bu Takipçiyi Kaldır” seçeneğini seçin.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi “Bu Kişiyi Kaldır” özelliği şuan kısıtlı bir bölgede kullanıma sunuldu. Özelliğin sunulduğu bölgede de sadece web sürümünde bu özellik bulunuyor. Ancak yakın bir zamanda Türkiye’deki kullanıcılara ve Twitter’ın android ve iOS sürümüne bu özellik gelecektir.

Paylaş

Yorumdan çık