Twitter, hassas içerikleri siz retweet etseniz bile engeller ve size göstermez. Ancak hesabınızda yapacağınız bir ayar sayesinde hassas içeriklere izin verebilir ve hassas içeriklerin size gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde, eğer hassas içerikleri görmek istemiyorsanız, hassas içerik görüntüleme seçeneğini kapatabilirsiniz.

Hassas İçerik Nedir?

Hassas içerik genel olarak cinsellik ve şiddet içeren içeriklerdir. Açık olmak gerekirse Twitter, Facebook’a kıyasla hassas içeriklere daha fazla tolerans göstermektedir. Twitter’ın hassas medya politikası “aşırı kanlı medyayı”, “cinsel şiddeti tasvir eden medyayı” ve “yasa dışı içeriği” yasaklarken, diğerleri için pek bir engelleme getirmemektedir.

Varsayılan olarak, Twitter bu medyayı “Bu medya hassas materyal içerebilir“, “Bu profil potansiyel olarak hassas içerik içerebilir” veya “Aşağıdaki medya potansiyel olarak hassas içerik içeriyor” gibi bir uyarılarla kısıtlar.

Bir Twitter hesabınız yoksa, bu ayarı değiştirmek için bir tane oluşturmanız ve oturum açmanız gerekir.

Twitter’da Hassas İçerik Nasıl Açılır?

  • PC, Mac, Android veya iPhone telefonunuzda Twitter‘ı açın.
  • Ekranın sol üst köşesinde yer alan Profil Resminize dokunun.
  • Açılan menüden Ayarlar ve gizlilik seçeneğini seçin.
  • Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin.
  • Gördüğün içerik seçeneğini seçin.
  • Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster seçeneğini aktif hale getirin.
  • Ayrıca yine aynı menüde yer alan Arama Ayarları seçeneğinden de Hassas içeriği gizle seçeneğini pasif hale getirerek, yaptığınız aramalarda da hassas içerikleri açabilirsiniz.

Twitter’da Hassas İçeriği Kapatma

Yukarıda anlattığımız gibi Twitter uygulamasını/sitesini açın. Profil Resminize dokunduktan sonra Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik ve Güvenlik > Gördüğün İçerik yolunu izleyin ve Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster seçeneğini pasif hale getirin.

Paylaş

Yorumdan çık