Sosyal medya platformları her geçen gün yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Platformlar yeni kullanıcılar kazanmak ve kullanıcılarını kaybetmemek için uygulamalarına yeni özellikler ekliyor ve çoğu zaman rakip uygulamaların özelliklerini kopyalıyorlar. Twitter da şuan Vibes adını verdiği yeni durum özelliği üzerinde çalışıyor.

Twitter platformda durum güncellemelerini paylaşmanıza izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Twitter’ın  “Vibes” olarak adlandırdığı bu özellik, şimdilik herkes tarafından kullanılamıyor. Üretken uygulama tersine mühendisi Alessandro Paluzzi‘nin Twitter’da paylaştığı bilgilere göre Vibes, kullanıcıların web ve mobil uygulamalardaki durumlarını anında güncellemeleri için bir yol sunacak.

Paluzzi’ye göre tweet oluşturma penceresinde, durum ekleme seçeneğiniz olacak. Yani bu özellik paylaştığınız Tweet’e bir durum bilgisi eklemiş olacak. Eğer durum buysa, şu anda Facebook’ta yer alan “His/Hareket” özelliğine benzeyecektir.

facebook his hareket

Bununla birlikte, ayrı bir tweet, Vibes’in yeni bir tweet’ten bağımsız olarak da var olabileceğini öne sürüyor. Böyle bir seçenek, kullanıcıların durumlarını doğrudan profil sayfasından güncellemelerini mümkün kılacaktır.

İlginçtir ki, katılma veya başkalarının durumunu keşfetme seçeneğiniz de olabilir. Bu, en azından teoride aynı şeyi yapan kullanıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olmalıdır. Aşağıdaki seçeneğin arayüzüne göz atın:

Şu anda Twitter Vibes durum özelliği hakkında bildiğimiz her şey bu. Özellik, Twitter’ın beta sürüm kanallarında varsayılan olarak yayında olmadığından, yayınlanmasına en az birkaç ay kaldığını düşünebiliriz.

Paylaş

Yorumdan çık