Ana sayfa Haberler Twitter, Tam Boy Tweet ve Takipçi Kaldırma Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Tam Boy Tweet ve Takipçi Kaldırma Özelliğini Test Ediyor

0

Twitter, test ettiği ve önümüzdeki günlerde test etmeyi planladığı bir dizi yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellikler arasında, yeni kullanıcı arayüzü ve bu yeni arayüzle birlikte ekranı kaplayan tam boy tweet özelliği gelir. Diğer dikkat çeken özellik ise “bu takipçiyi kaldır” özelliği. Gelin bu yeni özelliklere yakından bakalım.

“Edge to edge” (boydan boya) adı verilen yeni tasarım ile tweetler ve tweetlerdeki resimler telefon ekranının tümünü kaplayacak şekilde gözükecek. Böylece ekranın sol tarafında kalan boşluk doldurulmuş olacak. Bu özelliği Facebook’un tasarımına benzetebilirsiniz. Metin bölümü, tweet’te olabilecek herhangi bir medyanın üstünde görünecektir. Hem metin hem de medya, telefonun ekranının tüm genişliğini kapsayacaktır. Aşağıdaki paylaşımda yeni tasarımı görebilirsiniz.

Bir diğer özellik ise “bu takipçiyi kaldır” özelliği. Bu özellik yumuşak engelleme olarak bilinen şeyin resmi sürümüdür. Bu özellik sayesinde artık takipçilerinizden sizi rahatsız edenlerin sizi takip etmeyi bırakmasını sağlayabilirsiniz. Daha önce takipçiyi engellemeden bunu yapmanın bir yolu yoktu.

twitter takipci cikarma

Bu özelliği kullanarak birinin takibi bırakmasını sağladığınızda, sizi takip etmediklerini fark ederlerse sizi tekrar takip edebilirler. Ancak, sizi en son takip ettikleri andan itibaren hesabınızı gizli olarak değiştirdiyseniz, açık izniniz olmadan içeriğinizi artık göremezler. Bu özellik şu anda yalnızca web üzerinde test edilmektedir.

Son özellik, Şubat ayında duyurulan bir şey olan Topluluklar. Bu özellik, yalnızca davetli bir grup insan oluşturmanıza olanak tanır. Herkes paylaşılan bir konu etrafında bir topluluk oluşturabilir ve ardından insanları onlara katılmaya davet edebilir.

Yöneticiler ve moderatörler herkesi gruba davet edebilir ve davet edilenler başkalarını davet etmek için beş davet hakkı kazanır.

Topluluklar şu anda iOS ve web üzerinde test aşamasındadır ve daha sonra Android’e gelecektir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın