Ana sayfa Sosyal Medya Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? Adım Adım Twitter Hesap Onaylatma

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? Adım Adım Twitter Hesap Onaylatma

0

Twitter, 3 yıllık uzun bir aradan sonra hesap onaylatma (mavi tik) programını yeniden başlattı. Uzun süredir Twitter kullanıp yüksek takipçi sayısına ulaştınız ve şimdi Twitter hesabınızı nasıl doğrulayacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin için adım adım twitter mavi tik almayı anlatacağız.

Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

Twitter’da mavi tik başvurusunda bulunabilmek için hesabınızın aşağıdaki altı kategoriden birine girmesi gerekir:

 • Devlet Kurumu, Hükümet görevlisi (siyasetçi, milletvekili vb.)
 • Şirketler, markalar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar
 • Haber kuruluşları, gazeteciler, websiteleri
 • Eğlence
 • Spor ve oyun
 • Aktivistler, organizatörler ve etkili diğer kişiler

Tüm kategoriler için bazı ortak kriterler vardır. Genel bir Twitter hesabına sahip olmak ve son altı ay içinde üç veya daha fazla medya referansına sahip olmak gibi. Ayrıca Twitter, şirketlerin, markaların, kuruluşların ve aktivistlerin, aynı coğrafi bölgede bulunan aktif hesapların en az %0.05’i kadar takipçi sayısına sahip olmasını şart koşmaktadır.

Eğer yukarıdaki kriterleri taşıyorsanız artık mavi tik için başvuru yapabilirsiniz.

Twitter Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Twitter uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesindeki hamburger menü simgesine dokunun.
 • Menüden Ayarlar ve gizlilik seçeneğini seçin.
 • Hesap seçeneğini seçin.
 • Onaylama isteği seçeneğini seçin. (Eğer onaylama isteği seçeneğini görmüyorsanız, bir süre beklemeniz gerekecek, çünkü Twitter mavi tik başvurusunu kademeli olarak açıyor.)

twitter hesap onaylama istegi

 • Açılan sayfadan hesabınız için uygun kategoriyi seçin.
 • Şimdi kimliğinizi doğrulamak için bir yöntem seçmelisiniz. Devlet tarafından verilmiş bir kimlik belgesi yükleyebilir, resmi bir iş e-posta adresi ekleyebilir veya doğrudan Twitter hesabınıza atıfta bulunan resmi bir web sitesi ekleyebilirsiniz. Size en uygun doğrulama yöntemini seçin ve ardından başvurunuzu gönderin.
 • Başvuruyu gönderdikten sonra, aşağıdaki resimde gördüğünüze benzer bir onay ekranı göreceksiniz.

twitter hesap onaylatma basvuru onayi

Twitter Mavi Tik (Hesap Onaylama) Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Twitter’da mavi tik için başvuru yaptığınız zaman, şirket genellikle birkaç hafta içinde e-posta yoluyla sonucu size bildirir. Ayrıca Twitter’daki @verified hesabından resmi bir DM alırsınız.

Onaylandığımı Nasıl Anlarım?

Twitter profilinizde mavi onay rozeti olup olmadığını kontrol edin. Eğer Twitter ekran adınızın yanında mavi rozet simgesi varsa, hesabınız onaylanmış demektir.

Reddedilirsem, Mavi Tik için Tekrar Başvura Bilir miyim?

Twitter’da hesap onaylama için başvurdunuz ve başvurunuz reddedildiyse, hemen yelkenleri suya indirmeyin. Twitter’da doğrulanmak için yeniden başvurabilirsiniz.

Twitter’ın resmi SSS sayfasında başvurunuzun reddedilmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, reddedildikten 30 gün sonra doğrulama için yeniden başvurabileceğiniz” belirtiliyorAyrıca, doğrulama için kaç kez başvurabileceğiniz konusunda herhangi bir kısıtlama da yoktur.

Bu, her 60 küsur günde bir doğrulama için başvurabileceğiniz anlamına gelir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın