Twitter hakkındaki yenilikleri yakından takip eden yeni özelliklerinin gözcüsü teknoloji yazarı Jane Manchun Wong, Twitter’ın “Twitter Makalesi” (Articles) adlı yeni bir özellik üzerinde çalıştığını bildirdi. “Twitter Makalesi” özelliği ile kullanıcılar 280 karakter sınırı olmadan dilediği gibi yazabilecekler.

Twitter, kullanıcıların 280 karakter sınırını aşan gönderiler oluşturmasına izin vermeyi planlıyor olabilir. Jane Manchin Wong tarafından yayınlanan bir sızıntıya göre, Twitter yakında platforma “Twitter Makalesi” adında yeni bir özelliği getirecek. Bu özelliğin ne için kullanılacağına dair henüz sağlam bir bilgi yok. Sızıntıyı keşfeden kişi, bunun haber kuruluşlarına, Twitter Blue abonelerine veya belki de SuperFollow’a özel bir özellik olabileceğini öne sürüyor.

Tüm bunlarla beraber bir Twitter sözcüsü, CNET‘e e-postayla gönderilen bir bildiride “insanların konuşmaya başlamasına ve sohbet etmesine yardımcı olmak için her zaman yeni yollar aradıklarını” ve yakında bu konudaki çalışmalar hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını söyledi.

Twitter’ın birçok kişi tarafından şikayet edilen özelliklerinin başında gelen karakter sınırlaması aslında, Twitter’ı Twitter yapanen büyük özelliklerinden biri. Günümüzde zaman çok kıymetli ve öz bilgiye ulaşmak için karakter sınırlaması oldukça iyi bir seçenek. Articles adlı özellik gelecek mi ve gelirse nasıl bir etki yaratacak hep birlikte göreceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık