Twitter sahte hesapların önüne geçmek, daha güvenli bilgi paylaşımı ve kişilerin aradıklarına daha kolay ve doğru şekilde ulaşmalarını sağlayabilmek için hesap onaylatma özelliğini devreye soktu. Twitter’da onaylanmış / doğrulanmış  hesapların yanında mavi bir tik işareti bulunmaktadır. 

twitter-onay-hande-yener

Yanında bu mavi tik işareti olan hesaplar Twitter Onaylı hesap anlamına gelmektedir. Onaylanmış twitter hesapları aramalarda üst sırada çıkmakta ve yanlarında mavi onay simgesi bulunmaktadır.  Peki kimler Twitter onaylı hesabına sahip olabilir. Twitter’da şuanda genel tabir ile ünlü kişiler ve markaların hesapları doğrulanmaktadır. Yani sanatçı, moda, siyasetçi, sporcu, gazete, medya, iş ve büyük bloglar ve takipçileri ile sürekli etkileşimde olan kişilerin twitter hesapları onaylanmaktadır.

Twitter Hesabı Nasıl Onaylatılır

  1. Twitter’ın kendi yaptığı açıklamaya göre çok fazla takipçi sayısının olması hesabın onaylatılması için yeterli değildir. Ancak doğrulanmış twitter hesabına sahip olmak için en az 20 bin takipçi sayınızın olması gerekmektedir.
  2. Twitter hesabınızın onaylanmasındaki en önemli faktör tweet sayınızdır. Yani günlük olarak belli bir düzende tweet atıyor olmanız gerekmektedir.
  3. Attınız twitterin takipçileriniz tarafından yorumlanması, retweet edilmesi ve beğenilmesi gerekmektedir.
  4. İnsanların arama yoluyla sizi bulması ve takip etmesi önemlidir.
  5. Bir websitenizin veya blogunuzun olması gerekmektedir.
  6. Blog veya websitenizde Twitter hesabınıza bağlantı vermeniz gerekmektedir.

Twitter sürekli olarak hesapları incelemekte ve doğrulama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Twitter hesabınızı onaylatmak için her hangi bir başvuru yapılmamaktadır. Eğer yukarıdaki saydığımız kriterleri karşıladığınızı düşünüyor ve halen hesabınız doğrulanmadıysa sabırla beklemeniz gerekmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık