Ana sayfa Sosyal Medya Twitter’da Başkasının Beğendiği Tweetleri Kapatmanın 3 Yolu

Twitter’da Başkasının Beğendiği Tweetleri Kapatmanın 3 Yolu

1

Twitter son yaptığı güncellemelerle birlikte yayın akışını sinir bozucu bir hale getirdi. Takip etmediğiniz kişilerin Beğendiği Tweetler veya retweet’leri sizin yayın akışınızda çıkabiliyor. Bundan dolayı birçok kişi “twitter’da başkalarının beğenilerini görmek istemiyorum” diyor. Bunun çözümü için size yardımcı olmaya çalışacağız.

Dünya ve Türkiye gündemini takip etmenizi sağlayan bir sosyal medya platformu olan Twitter, yaptığı bazı değişiklikler nedeniyle kullanıcıları üzüyor. Twitter’da takip ettiğiniz bir kişinin takip ettiği kullanıcı, bir şey paylaştığında, beğendiğinde veya retweet yaptığında bunu görmek sinir bozucu olabiliyor. Hiç tanımadığınız ve takip etmediğiniz bir kişinin paylaşımı veya beğenisini görmek sizi rahatsız edebilir.

Twitter’da Başkasının Beğendiği Tweetleri Kapatma

Twitter’da başkasının beğendiği tweetleri kapatmak için sizlere çözüm yolu sunmak için araştırma yaptık. Hem Türkiye’deki forum ve teknoloji sitelerini hem de dünya geneli yayın yapan yabancı kaynakları inceledik. Burada anlatılan çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız. Ancak bu çözüm yollarının geçici olduğunu ve %100 çözüm sunmadığını öncelikle belirtelim. Bu sorunu çözecek olan Twitter güncellemesi geldiği zaman bunu sizinle paylaşacağız.

AdBlock Plus for Firefox Kullanın

Twitter’da başkalarının beğendiği veya retweet ettiği gönderileri kapatmak için deneyebileceğiniz ilk yöntem Adblock uygulamasıdır. Reklam engelleme uygulamaları artık çok daha güçlü ve işlevseldir. AdBlock Plus for Firefox ile Twitter’da başkalarının beğendiği twetterleri kapatabileceğiniz gibi Sponsorlu içerikleri de kapatabilirsiniz.

İfadeleri Sessize Alın

Twitter’ın sunduğu “Sessize Alınan Kelimeler” özelliği sayesinde Anasayfa zaman akışı, bildirimler, herhangi birinden veya takip etmediğin kişilerden gelenleri sessize alabilirsiniz. Bu özelliği kullanarak Zaman akışınızda, takip etmediğiniz kişilerini beğendiklerini de kapatabilirsiniz. Bilgisayarınızdan buradaki linke tıklayarak twitter kelime sessize al sayfasına gidebilir, mobil uygulamada Profiline dokunun Ayarlar ve Gizlilik > İçerik tercihleri > Sessize Alınanlar > Sessize alınan kelimeler yolunu izleyip kelime engellemeye başlayabilirsiniz.

twitter da baskasinin begendigi tweetleri kapatma

Aşağıdaki kelimeleri engelleme bölümüne eklerseniz, başkasının beğendiği tweetleri kapatabilirsiniz.

 • ActivityTweet
 • RankedOrganicTweet
 • suggest_activity_tweet
 • suggested_recycled_tweet_inline
 • suggested_grouped_tweet_hashtag
 • suggest_pyle_tweet
 • suggested_rank_organic_tweet
 • suggest_ranked_timeline_tweet
 • suggest_recycled_tweet
 • suggest_sc_tweet
 • suggest_recap
 • suggest_who_to_follow
 • generic_activity_Highlights

İlgimi Çekmiyor Seçeneğini Kullanın

Twitter’da görmek istemediğiniz gönderilerin sağ üst köşesindeki ok simgesine dokunun ve İlgimi çekmiyor seçeneğini seçin. Daha sonra açılan menüden İlgili sayfanın veya sayfayı takip eden ve sizinde onu takip ettiğiniz kullanıcının daha az tweet göster seçeneğini seçin. Bu işlemi sıklıkla yaptığınız zaman Twitter algoritmaları devreye girecek ve size bu tür gönderileri daha az göstermeye başlayacaktır.

twitter ilgimi cekmiyor

Twitter’da başkasının beğendiği veya retweet ettiği paylaşımları kapatmak için kullanabileceğiniz yöntemler maalesef şuan bunlar. Yakın zamanda Twitter’a yeni bir güncelle gelmesini ve bunu kapatmak için tek bir buton olmasını biz de sizin gibi sabırsızlıkla bekliyoruz. Yorum kısmına sizde varsa çözüm yolunuzu yazabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın