Twitter, kullanıcıların birlikte tweet atmasına izin verme özelliğini test etmeye başladı. CoTweets olarak adlandırılan ortak tweet yazma özelliği şuan ABD, Kanada ve Kore’deki belirli Twitter kullanıcıları için yayınlandı. Twitter’da kendi resmi bloğu üzerinden CoTweets özelliği hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.

Twitter resmi bloğu üzerinden yaptığı duyuruda “İki yazarın gündemi paylaşması, katkılarını sergilemesi ve daha fazla insanla etkileşim kurması için CoTweet ile denemeler yapıyoruz. Bu sınırlı süreli deneme, Kanada, Kore ve ABD’deki belirli hesapların başka bir hesapla CoTweet’e davet göndermesine olanak tanır. Ancak bu denemenin sonunda bu özelliği kapatabiliriz ve oluşturulan tüm CoTweet’ler kaldırılabiliriz.” denildi.

CoTweet hakkında bir SSS (Sıkça Sorulan Sorular) sayfası oluşturan Twitter şu sorulara yanıt verdi:

CoTweet nedir?

CoTweet, hem yazarların profillerine hem de takipçilerinin zaman çizelgelerine aynı anda gönderilen ortak yazılmış bir Tweettir. Başlıkta iki yazarın profil resmini ve kullanıcı adlarını gördüğünüzde bir CoTweet’i görüyorsunuz demektir. CoTweets, yazarların ilgi odağını paylaşmasına, yeni kitlelerin ilgisini çekmek için fırsatların kilidini açmasına ve kurulu ortaklıklarını geliştirmesine yardımcı olur.

CoTweet’ler nasıl çalışır?

İki yazar CoTweet yapmaya karar verdiğinde, ilk adım paylaşmak istedikleri içeriği tamamlamaktır. İşbirliği yapmak için Direkt Mesajları kullanmanızı öneririz. Mesajlaşma hazır olduğunda, bir yazar CoTweet’i oluşturur ve ortak yazar için bir davetiye başlatır. Ortak yazar CoTweet davetini kabul ettiğinde, CoTweet hemen her iki yazarın profiline ve her iki takipçisinin zaman çizelgesine mesaj gönderir.

CoTweet’i nasıl hazırlarsınız?

Tweet oluşturucuyu açın. Birlikte yazılan mesajı ekleyin ve CoTweet simgesine dokunun. Takipçi listenizden bir ortak yazar seçin ve Davet gönder’e dokunun.

Davet gönderildikten sonra bir CoTweet’in içeriği düzenlenebilir veya ayarlanabilir mi?

CoTweet daveti gönderildikten sonra CoTweet içeriği düzenlenemez veya değiştirilemez. Davet gönderdikten sonra CoTweet’in içeriğini değiştirmeniz gerekirse, CoTweet’i silip yeniden başlayabilirsiniz.

CoTweet daveti gönderdikten sonra ne olur?

Bir CoTweet daveti gönderildikten sonra, ortak yazar daveti kabul edebilir veya reddedebilir. CoTweet, daveti alan ortak yazar tarafından kabul edilirse, CoTweet her bir yazarın profiline ve her iki takipçisinin zaman çizelgesine gönderir. CoTweet daveti reddedilirse CoTweet daveti silinir.

CoTweet’e kimleri sizinle birlikte davet edebilirsiniz?

Sizi takip eden ve herkese açık hesapları olan kişilere CoTweet davetleri gönderebilirsiniz.

Birden fazla kişiyle CoTweet yapabilir misiniz?

Bir CoTweet’in başlığında aynı anda yalnızca iki yazar görünebileceğinden, CoTweet başına yalnızca bir ortak yazar davet edebilirsiniz. İstediğiniz kadar CoTweet daveti gönderebilirsiniz.

Diğer bilgiler için twitter’ın SSS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap