Twitter’ı 2006 yılında Biz Stone, Evan Williams ve Noah Glass ile birlikte kuran Jack Dorsey, resmi Twitter hesabından paylaştığı gönderide Twitter’daki CEO’luk görevinden istifa ettiğini duyurdu. Verdiği bu kararın kesinlikle kendisine ait olduğunun altını çizen Jack Dorsey, şirketin kendi ego’sundan daha önemli olduğunu vurguladı.

Beklenmedik bir anda, Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, CEO olarak görevinden ayrıldığını ve eski CTO Parag Agrawal‘ın CEO’luk görevini devralacağını duyurdu. Tüm dünyada yankı uyandıran kararını Twitter hesabından paylaşan Dorsey, “Bir şirketin kurucusunun etkisinden veya yönlendirmesinden bağımsız olarak kendi başına ayakta durabilmesinin çok önemli olduğuna inanıyorum” dedi.

Uzun bir metinle istifa kararını duyuran Jack Dorsey ayrıca “Hepinizin bunun benim kararım olduğunu ve buna sahip olduğumu bilmenizi istiyorum. Benim için zor oldu tabii. Bu hizmeti ve şirketi seviyorum… ve hepinizi çok seviyorum. Gerçekten üzgünüm… yine de gerçekten mutluyum. Bu seviyeye ulaşan çok fazla şirket yok. Ve şirketlerini kendi egolarına tercih eden çok fazla kurucu yok. Bunun doğru hareket olduğunu kanıtlayacağımızı biliyorum.” dedi.

Jack Dorsey böyle dese de konuyla alakalı olarak birçok söylenti bulunuyor. Dorsey, hem Twitter hem de ödeme şirketi Square‘in CEO’su olarak görev yapıyordu. Dorsey bir süredir tek bir işe kanalize olması için yatırımcıların istifa baskısı altındaydı. Hatta istifa kararı sonrasında şirketin hisselerinde küçük bir artış yaşandı. Bunun ardından Twitter’ın borsadaki işlemleri kısa süreliğine durduruldu.

Paylaş.

Yorum Yap