Son dönemlerin popüler elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı yayın akış platformu Twitch’den sıkılmış ve hesabınızı silmek istiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda kalıcı olarak twitch hesap silme işlemini hem PC hem de Android ve iOS için mobil üzerinden anlatacağız.

Twitch Hesap Silme – PC

  • Twitch’nin Ayarlar bölümünde Hesap Silme seçeneğini bulmak neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı buradaki Twitch Hesap Silme Linki‘ne tıklayın.
  • Açılan sayfada Hesabı Sil Butonuna dokunun.
  • Son olarak hesabınızın kalıcı şekilde silindiğine dair bir ekran göreceksiniz.

twitch hesabi sil

Telefondan Twitch Hesap Silme

Twitch’in Android ve iOS uygulaması üzerinde maalesef hesap silme seçeneği bulunmaktadır. Bunun için telefonunuzda yer alan internet tarayıcıyı kullanarak hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuzun tarayıcısını kullanarak Twitch.tv adresine giriş yapın. Sitenin mobil sürümü açılacaktır. Eğer Chrome tarayıcı kullanıyorsanız ekranın sağ alt köşesinde yer alan hamburger menüye dokunup açılan menüden Masaüstü Sitesi seçeneğini seçin.

twitch mobil masaustu sitesi

Kullanıcı bilgilerinizle oturum açtıktan sonra https://www.twitch.tv/user/delete-account linkine tıklayarak hesap silme sayfasına gidin. Hesabı Sil butonuna dokunarak hesabınızı silin.

Twitch Hesap Silme S.S.S.

Twitch hesabımı kalıcı olarak sildikten sonra geri alabilir miyim?

Hesap silme talebinizi takip eden 90 gün içinde Twitch hesabınızı geri alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kullanıcı bilgilerinizle Twitch’de oturum açmaktır.

Twitch hesabımı sildiğim zaman kullanıcı adım ne olur?

Twitch hesabını kalıcı olarak sildikten 6 ay sonra kullanıcı adınız tekrar kullanıma açılır. Yani altı ay sonra başka biri veya siz tekrar aynı kullanıcı adıyla hesap açabilirsiniz.

Twitch hesabını dondurmakla silmek arasındaki fark nedir?

Twitch hesabını silme işlemi kalıcıdır, dondurmak ise geçici olarak hesabı devre dışı bırakmaktır. Ancak şunu da unutmamak lazım. Twitch hesabını sildikten 90 gün sonra hesabınız kalıcı olarak silinir. Twitch hesabını dondurduğunuzda ise 6 ay boyunca hesabınız dondurulur ve bu süre içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız, dondurduğunuz hesabınız da kalıcı olarak silinir.

Paylaş.

Yorum Yap