Twitter, uzun zamandır beklenen tweet düzeltme özelliğini geçtiğimiz günlerde test ettiğini doğrulamıştı. Bugün itibariyle Twitter, tweet düzeltme özelliğini ücretli abonelik sistemi olan Twitter Blue kullanıcıları için kullanıma sundu. Bu özelliğin, normal kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise merak konusu oldu.

Twitter, tweet düzeltme özelliğini bazı ülkelerdeki Twitter Blue abonelerinin kullanıma sundu. Özellik ilk etapta Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılara sunuldu. Yakın zamanda ise Amerika’daki kullanıcılara sunulacak. Tweet düzeltme özelliğinin diğer bölgelere ne zaman sunulacağı ve normal twitter kullanıcılarına sunulup sunulmayacağı hakkında bir bilgi paylaşılmadı.

Twitter’ın tweet düzeltme özelliği şu şekilde çalışıyor: Yeni bir tweet attığınız zaman, 30 dakika içinde tweet’i düzeltebileceğinize dair bir uyarı penceresi görüyorsunuz. Ve 30 dakika içinde düzeltme yapabiliyorsunuz. Ancak daha eski tweet’leri düzeltme gibi bir durum söz konusu değil. Bununla birlikte düzeltme yaptıktan sonra, kendiniz tweet’in eski sürümlerini de görebiliyorsunuz.

Twitter’ın bu özelliği tanıtması kesinlikle uzun zaman aldı. Bir çok  sosyal medya hizmetinin temelini oluşturan bir özelliğin Twitter’a bu kadar geç gelmesi ve tüm kullanıcılara sunulması hayal kırıklığı yaratsa da, ‘hiç olmamasından daha iyi’ dedirtti. Umarız yakın zamanda tweet düzeltme özelliği tüm kullanıcıların kullanımına sunulur.

Paylaş

Yorumdan çık