Artık birçoğumuz Smart TV’ler ile youtube’a giriyor ve videoları televizyondan izliyoruz. Ancak TV’de bazen youtube videoları yüklenmiyor. Videoların küçük fotoğrafları ve ön izlemeleri gösteriliyor ancak videoyu izlemek istediğimizde video yükleniyorda kalıyor ve video açılmıyor. Şimdi gelin TV’de youtube video açılmıyor sorunun çözümünü anlatalım.

TV’de Youtube video açılmıyor sorunu, Samsung, LG, Vestel, Philips, Hi Level gibi hemen tüm smart TV’lerde yaşanan bir sorundur. Eğer youtube’a girişte sorun yaşamıyorsanız, videoların küçük fotoğraflarını görüyorsanız ve videonun üzerine geldiğinizde ön izleme yapabiliyor ancak videoyu izlemek istediğinizde youtube videoları açılmıyorsa sebebi televizyondaki Youtube uygulamasından kaynaklanmaktadır. Ancak endişelenmenize gerek yok. Youtube uygulaması içerisinde küçük bir ayar yaparak videoların tekrar sorunsuz bir şekilde yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

TV’de Youtube Video Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

  • TV’de youtube uygulamasını açın.
  • Ekranın sol tarafındaki menüden Ayarlar bölümünü seçin. (Biz örneğimizde Samsung TV kullandık, ancak diğer markalarda da aynı ve benzer yerdedir.)

tv youtube ayarlar

  • Ayarlar menüsünde yer alan Uygulamayı Sıfırlayın seçeneğini seçin ve Uygulamayı Sıfırla butonunu seçip işlemi onaylayın.

tv youtube uygulamayi sifirlayin

  • Artık youtube videoları açılacaktır.

Uygulamayı Sıfırlama işlemi, Youtube’u televizyonunuzdan silmez. Bu işlem sadece youtube’un önbellek ve çerezlerini, izleme geçmişi ve arama geçmişinizi siler. Uygulamayı ilk günkü haline geri döndürür. Eğer oturum açmışsanız oturumunuz da kapatılacaktır. Uygulama Sıfırlama işlemi sonrasında Youtube yenilecek ve tekrar açılacaktır. Artık istediğiniz videoyu açıp izleyebilirsiniz.

TV’de Youtube Video Açılmıyor Sorunun Olası Diğer Nedeni

Eğer youtube’a girişte sorun yaşıyorsanız veya videolar açılmıyorsa bunun bir diğer nedeni internet bağlantınız olabilir. TV’de diğer internet gerektiren uygulamalar çalışıyor ancak youtube videoları açılmıyorsa, modemin fişini çekip 15 saniye kadar bekleyin ve tekrar fişe takın. İnternetin gelmesini bekleyin ve tekrar youtube’a giriş yapın. Bu yöntem çoğu zaman sorunu çözmektedir.

Ayrıca TV’nin ön belleğinin şişmesi de youtube videolarını açtığınız zaman siyah ekranda kalmasına neden olabilmektedir. Bunun için TV’nin fişini çekin ve 10 saniye kadar bekleyin. Ardından televizyonu ve youtube’u açın. Sorun çözülmüş olacaktır.

Paylaş

17 yorum

Yorumdan çık