Turkcell T60 telefonunuzun ağırlaşması, virüs bulaşması veya donması halinde telefonunuza format atmanız gerekebilir.

Eğer telefonunuza virüs bulaştığını düşünüyor veya telefonunuzda ağırlaşma söz konusu ise Ayarlar menüsünü kullanarak soft format yani fabrika ayarlarına döndürme işlemini tercih etmenizi öneririz.

Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya yanıt vermiyorsa Turkcell T60 üzerinde bulunan düğmeleri kullanarak hard format atabilirsiniz.

Format işlemine başlamadan önce verilerinizin ve dosyalarınızın yedeğini alınız çünkü format sonrasında telefonunuzda bulunan tüm içerik silinecektir. Telefonunuzun en az %50 şarjlı olmasına özen gösterin.

Turkcell T60 Fabrika Ayarlarına Dönme (Soft Format)

Turkcell T60 telefonunuzun Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla >Telefonu Sıfırla > Her şeyi Sil menüsünü izleyin ve onaylayın. Onaylanın ardından telefonunuz kapanacaktır ve sıfırlanmış bir şekilde açılacaktır. Bu işlem 5-10 dakika sürebilir bu süre içinde telefonunuzu açmaya veya kapatmaya çalışmayın.

Turkcel T60 Hard Format

 • Hard Format işlemini telefonunuzun menüsüne yani ayarlar menüsüne ulaşamadığınız takdirde kullanmanızı öneriyoruz.
 • Turkcell T60 telefonunuz kapalı durumda iken Ses Açma ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve telefonun açılmasını bekleyin.
 • Powered by Android yazısını gördüğünüz zaman Güç Düğmesinden elinizi çekiniz ve Ses Açma Düğmesine basmaya devam ediniz.
 • Karşınıza Android Robotu ve ardından siyah bir ekran kırmızı/mavi yazılar geldiği zaman(Kurtarma Ekranı) Ses Açma düğmesinden elinizi çekebilirsiniz.
 • Kurtarma ekranında bulunan Wipe Data /Factory Reset seçeneğini seçin. (Kurtarma ekranında aşağı yukarı gitmek için ses açama kısma düğmelerini, işlemi onaylamak için güç düğmesini kullanın.)
 • Karşınıza gelen onaylama penceresinde Yes Delete All User Data seçeneğini seçin.
 • Format işlemi bittikten sonra Reboot System Now seçeneğini seçerek telefonun kapanıp formatlanmış şekilde açılmasını sağlayın.

Not: Eğer telefonunuz açık konumdaysa ve telefonunuzu kapatamıyorsanız, şarjınızın bitmesini bekleyebilir veya Ses Açma ve Güç Düğmesine 10-15 saniye basılı tutarak Kurtarma Moduna geçebilirsiniz.

 

 

 

Paylaş.

7 yorum

 1. Ceyhun Eriş on

  Dediklerinizi yaptığım halde androdi yazısında takılıyor telefon açılıyor ancak recovery modda başlatmaya çalışınca androidde kalio

   • Ceyhun Eriş on

    Maalesef başka t60 ta denedim oldu ama benim telefonu da androidde takilio reset atiom normal acilio

    • Telefona önce ayarlardan reset atıp daha sonra hard reset atmayı deneyin bir de. Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla >Telefonu Sıfırla > Her şeyi Sil

 2. Nisanur Karakurt on

  Telefonumun markası turkcell t 60 telefonun şarjı vardı ve herhangi bir sıkıntısı yoktu ama telefon bir anda tamamen kapandı ve açılmıyor ne yapmaliyim

Yorum Yap