Turkcell faturalı ve faturasız hat sahipleri diledikleri zaman ödemeli arama yapabilirler. Hazır Kartınızda bakiye bitmiş veya faturalı hat sahiplerinin hatları aramaya kapanmış olsa da ödemeli arama yapabilirler.

Turkcell hat sahipleri sadece Turkcell numaralarına ödemeli arama isteği gönderebilirler. Diğer operatörlere Turkcell ödemeli arama isteği gönderilememektedir. Turkcell ödemeli arama isteği göndermek ücretsizdir. Karşı taraf ödemeli aramayı kabul ederse karşı taraftan 0.99 TL ücret kesilmektedir. Konuşma süresi maksimum 10 dakikadır ve 10 dakika sonunda çağrı sonlanmaktadır.

Turkcell Ödemeli Arama

  • Ödemeli aramak istediğiniz numaranın başına *135* koyup başında sıfır olmadan numarayı yazın ve # işareti koyduktan sonra arama tuşuna basın. Örnek: *135*5321234567#
  • Ödemeli arama isteği gönderdiğiniz zaman size her hangi bir sinyal sesi gelmez. Aramanız karşı tarafa iletilir. Karşı taraf telefonu açtığı zaman Ödemeli Arama çağrısı olduğu bildirilir.
  • Kişi ödemeli aramayı kabul ederse size çağrı gelir ve karşı taraftan sadece 99 kuruş ücret düşer.

Turkcell, ödemeli aramaların suistimal edilmemesi için ödemeli arama servisine kota getirmiştir. Aynı gün içinde toplam 10 adet ödemeli arama isteği gönderebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık