Turkcell, müşterilerine numara değiştirme hizmeti sunmaktadır. Eğer turkcell hat sahibiyseniz ve numaranızı değiştirmek istiyorsanız, yeni bir hat almak yerine numaranızı değiştirebilirsiniz. Numara değiştirmek hem daha ekonomiktir hem de varolan haklarınız korunur.

Çoğu kişi numarasını değiştirmek için yeni hat almaktadır. Ancak Turkcell’de varolan numaranızı iptal etmeden son 2 rakamını, son 4 rakamını veya farklı bir numara ile hattınızı değiştirebilirsiniz. Turkcell numara değiştirme işleminde istediğiniz numarayı seçebilirsiniz. Burada tek kriter istediğiniz numaranın başkası tarafından kullanılmıyor olmasıdır.

Turkcell Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Turkcell hattınız sizin adınıza kayıtlıysa Turkcell İletişim Merkezine kimliğiniz ile giderek veya 532 Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayarak numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Eğer kullandığınız hat başkasının adınaysa vekalet belgesiyle yine numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Bir yıl içinde en fazla 3 kez numara değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca 60 gün içinde sadece 1 kez numaranızı değiştirebilirsiniz.

Turkcell Numara Değiştirme Kaç TL?

Turkcell numara değiştirme ücreti 2022 itibariyle KDV ve ÖİV dahil 53,20 TL‘dir.

Turkcell Numara Değiştirme Kaç Gün Sürer

Eğer değiştirmek istediğiniz numara kullanılmıyor ise numara değiştirme işleminiz aynı gün içinde gerçekleştirilir. Yasal süre en fazla 4 gündür.

Yeni bir hat almaktansa numaranızı değiştirmek daha ekonomiktir. Numara değiştirme işlemi sonunda varolan mevcut kullanım haklarınız yeni numaranıza tanımlanmaktadır.

Paylaş

2 yorum

Yorumdan çık