Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Türk Telekom, ödemeli arama yapmak için 3 farklı seçenek sunmaktadır. Türk Telekom faturasız veya faturalı hat kullanıcıları diledikleri numarayı ödemeli olarak arayabilirler. Gelin şimdi bu üç farklı yöntemle ödeme arama nasıl yapılır anlatalım.

Türk Telekom, faturalı ve faturasız hat sahipleri bakiyelerinin bitmesi veya faturalarının kabarması durumunda aramak istedikleri kişileri ödemeli olarak arayabilirler. Tabi burada bakiyenin bitmesine gerek yoktur. Bakiyeniz olsa da ödemeli arama gönderebilirsiniz. Türk Telekom ödemeli arama için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Gelin şimdi bunlar nelermiş hızlıca bakalım.

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

1. Yöntem: Ödemeli arama için arama ekranında *135* yazıp, başına sıfır koymadan aramak istediğiniz numarayı yazın ve #‘yi tuşlayın. Örnek: *135*5551234567#

2.  Yöntem: Türk Telekom ara beni yöntemi ile ödemeli arama yapabilirsiniz. Ödemeli arama yapmak istediğiniz telefon numarasını başında sıfır olmayacak şekilde yazıp 9696‘ya ücretsiz mesaj gönderebilirsiniz. Örnek: 5321234567 yazıp 9696’ya sms gönderin. Mesajı gönderdiğiniz kişi mesajı onaylarsa telefonunuz çalacak ve ödemeli aramanız gerçekleşecektir.

3. Yöntem: Ödemeli arama yapmak istediğiniz telefon numarasının başına 9696 yazıp arama yapın. Örnek: 96965551234567 yazıp arayın.

Türk Telekom müşterileri ücretsiz olarak diledikleri kadar ödemeli arama yapabilirler. Ödemeli aramalarda ücret arayan kişiden değil aranılan kişiden alınır. Ödemeli olarak aradığınız kişi çağrıyı kabul ederse, kendi tarifesine göre dakika başı ücretlendirilir. Ödemeli arama ile, Türk Telekom, Vofafone, Turkcell, BimCell gibi farklı operatörleri arayabilirsiniz.

Türk Telekom Ödemeli Mesaj Nasıl Atılır?

Türk Telekom kullanıcı, daha önce ödemeli SMS gönderebiliyorlardı. Ancak ödemeli SMS servisi 14 Mart 2019 itibariyle kapatıldı. Artık ödemeli SMS gönderme bulunmamaktadır.

Paylaş.

2 yorum

  1. Odemeli arama yontemine *135* dan sonra 0 koymayacagimizi yazmışsınız ama ornekte 0 yazmışsınız

Bir yorum yap...