Teloji.com olarak Avea’nın yeni adıyla Türk Telekom’un 4.5G hızını test ettik. Tarafsız olarak gerçekleştirdiğimiz Türk Telekom 4.5G hız testi ile Türk Telekom kullanıcılarını ve Türk Telekom’a geçmek isteyenleri bilgilendirmeye çalıştık.

1 Nisan’la beraber ülkemizde 4.5G kullanıma sunuldu. Bizde kullanıcılar için Türk Telekom’un 4.5G hızını test ettik. Testimizi en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için youtube’da 720p ve 1080p kalitede videolar açtık. Test sonunda Türk Telekom’un 4.5G hızı bizi tatmin etti. Videoları HD kalite sorunsuz olarak izledik.

Testi daha zorlaştırmak için videoyu sürekli ileri aldık ve donma olup olmadığını kontrol ettik. Yaptığımız birçok denemenin sadece birinde video kısa süreli olarak dondu. Ancak sonuç olarak 4.5G 3G’ye göre oldukça hızlı. Türk Telekom 4.5G hız testini Kocaeli İzmit merkezde yaptığımızı da belirtelim.

Aşağıdaki videodan Türk Telekom 4.5G hız testini izleyebilirsiniz. Maalesef videoda bulunan şarkıların telif hakkı nedeniyle videonun sesi kapatılmıştır.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık