TP-Link marka akıllı telefonlarda numara engelleme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Android işletim sistemi kullanan TP-Link Neffos X1Neffos X1 LiteNeffos X1 Max, Neffos C7, Neffos C9A gibi modellerden benzer şekilde numara engelleme işlemi yapılabilmektedir.

Diğer akıllı telefon markalarında olduğu gibi TP-Link telefonlarda da sizi rahatsız eden numaraları engelleyerek sizi aramalarını ve mesaj göndermelerini önleyebilirsiniz. Şimdi gelin tp-link telefonlarda numara engelleme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

TP-Link Neffos telefonlarda iki farklı şekilde numara engelleme işlemini yapabilirsiniz. Telefon uygulamasını açın, son aramalar veya kişiler sekmesinden engellemek istediğiniz kişiyi seçin. Açılan detay sayfasında ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun ve menüden Kara Listeye Ekle seçeneğini seçin. Böylece o numara engellenmiş olacak ve sizi aradığı zaman meşgul sesi duyacaktır.

tp link neffos numara engelleme 1

 

Numara Engelleme için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise Taciz Durdurma menüsüdür. Telefon uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun. Açılan menüden Taciz Durdurma seçeneğini seçin. Ekranın sağ üst köşesindeki + simgesine dokunun açılan menü yardımıyla direk telefon numarası girerek veya rehberden kişi seçerek numara engelleme işlemini yapabilirsiniz.

tp link neffos numara engelleme taciz durdurma 1

 

TP-Link Neffos Engel Kaldırma

Engellenen numaradan, engel kardırmak için yine yukarıda bahsettiğimiz Taciz Durdurma seçeneğini kullanabilirsiniz. Taciz Durdurma seçeneğini seçin. Açılan ekranda ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunun ve Engellenen Numaralar seçeneğini seçin. Burada engellemiş olduğunuz numaralardan istediğinizi seçip numaradan engeli kaldırabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık