Top Eleven – Futbol Menajeri İpuçları

Top Eleven, mobil futbol menajerlik oyunları içinde en çok oynanan ve beğeni toplayan menajerlik oyunlarından biridir. Android ve IOS için uyumlu olan oyun şuan için Windows Phone telefonlarda desteklenmemektedir.

Top Eleven oyununda Lig, Kupa ve Şampiyonlar Ligi bulunmaktadır. Herkesin amacı bu üç ligde de şampiyon olmak için en iyi takımı oluşturmaktır. En iyi takımı oluşturmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Top Eleven Kadro Oluşturma İpuçları

  • Futbolcu yetenek puanı : Transfer ettiğiniz futbolcular yıldız sayısına göre yetenekli oluyor. Her bir yıldız için belirli bir puan toplamı gerekiyor. Takımınızı olabildiğince 5 yıldız oyuncularla donatın. 5 yıldız olan oyuncuları 6. yıldız seviyesine çıkarmaya çalışın ki gelecek sezon oyuncunuz gene 5 yıldız olarak kalsın.
  • Futbolcuların yaşı : Birçok kullanıcı tarafından pek önemsenmeyen bu olay aslında takımın şampiyon olmasındaki kilit noktadır. Takımın yaş ortalaması ne kadar genç olursa şampiyon olma olasılığınız o kadar artacaktır. Aynı güce sahip iki takımdan yaş ortalaması daha genç olan takım her zaman kazanır bunu sakın unutmayın.
  • Futbolcuların mevkisi : Her futbolcu kendi mevkisinde oynamalıdır. Transfer edeceğiniz oyuncu çok yönlü olursa bu sizin kadro kurarken işinizi kolaylaştıracaktır. Sakatlanan bir futbolcunuzun yerine farklı mevkilerde oynayan bir futbolcunuzu kullanabilirsiniz.
  • Kadro zenginliği: Kadronuzu elinizden geldiğince fazla ama kaliteli futbolcularla doldurmaya çalışın. Oyunda en sinir bozucu durum futbolcuların sakatlanmasıdır. Sakatlanan futbolcunuzun yerini dolduracak yedekleriniz mutlaka olsun. Ancak şunu unutmayın kötü yedekler, sizin takım değerinizi düşürecektir. Takımınızdaki kötü ve işe yaramayan futbolcuları satın veya takımdan kovun.
  • Takım Dizilişi : Takım dizilişi olarak belli bir düzeniniz olsun. Takım dizilişi zayıf rakipler için çok önemli değildir ancak karşınızda sizinle denk güçte veya sizden daha güçlü bir rakip varsa onun takım dizilişine bakın ve uygun olan bir diziliş yapın.
  • Takım Morali : Oyuncuların morali tam performans vermeleri için çok önemlidir. Elinizden geldiğince moral paketlerini kullanarak oyuncularınızın morallerini en üst seviyede tutun.
  • Futbolcu Dinlendirme : Futbolcular maç sonrasında yorulurlar. Onlardan en iyi verimi almak için enerjilerini sürekli yüksek tutun. Eğer gelecek maç rakibiniz güçsüz ise birkaç futbolcunuzu dinlendirin ve yedekleriniz ile sahaya çıkın. Güçlü bir rakiple karşılaşacaksanız dinlenme paketleri ile futbolcularınıza destek verin.

top_eleven_transfer

Top Eleven Transfer İpuçları

Top Eleven oyununda en önemli şey kadrodur. En iyi kadroyu oluşturmak içinde iyi bir transfer taktiği gereklidir. Bildiğiniz gibi transfer için sanal para ve token gerekiyor. Tokenlerinizi olabildiğince dikkatli kullanmanız lazım.

Öncelikli olarak transferlerinizi ligin başında veya ortalarına doğru yapın. Çünkü lig bittikten sonra sizde bir üst lige çıktığınız zaman futbolcuların yetenekleri 1 seviye azalıyor.

Transferde kaliteli bir futbolcunun (5 yıldız) birçok talibi olacaktır. Bu yüzden çok fazla token harcamanız gerekir. Ancak oyuncuların daha az olduğu saatlerde yani gece 2-3 gibi veya sabah 6-8 arasında oyuna girerseniz bu saatte iyi bir futbolcuya tek teklif veren siz olabilirsiniz. Bu küçük hile ile 1 token kullanarak futbolcu transferi yapabilirsiniz.

Eğer bir futbolcu için teklif veren iki kişi kaldıysanız ve karşınızdaki kişide futbolcuyu almak için sürekli teklif veriyorsa küçük bir yanıltma hilesi yapacaksınız. Birinci teklifte teklifi en son onun vermesine izin verin. Sonraki teklifte sizin teklif vermeyeceğinizi sanması için son 1 saniye kalana kadar teklif vermeyin. Son saliselerde teklif düğmesine basın ve ona teklif vermek için zaman bırakmayın. Ve futbolcuyu transfer eden siz olun.

Top Eleven Diğer Taktikler

Top Eleven oyununda arkadaşlarınız arasında birbirinize moral ve tedavi paketlerini günlük olarak gönderin. Eğer facebook üzerinden yeterli arkadaşınız yoksa veya size paket göndermiyorlarsa, oyun üzerindeki aktif oyunculara arkadaşlık isteği gönderin ve onlara hediye paketi gönderin. Emin olun onlarda size karşılık olarak hediye paketi gönderecektir.

Oyunda stadyum kapasitesini sürekli olarak en üst seviyeye taşımak için inşaatlarınızı aktif tutun. Ne kadar büyük bir stadyuma sahip olursanız o kadar çok taraftar gelecektir ve sizde transferde kullanmak üzere o kadar fazla para kazanacaksınız.

Lig başladığı zaman hedeflerinizi belirleyin. Eğer amacınız sadece lig ve şampiyonlar ligi şampiyonluğu ise kendinizi kupadan eleyin. Çünkü 3 kulvarda birden giderseniz hem futbolcular çok yorulacaktır hem de futbolcuların sakatlanma ihtimali yükselecektir. Kupadan elenmek için yedeklerinizi sahaya sürün ve kötü bir takım dizilişi yapın.

 

Burada paylaştığımız bilgileri uygularsanız şampiyonluk yolunda ilerlersiniz aklınıza takılan başka sorular varsa yorum aracılığı ile çekinmeden sorabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Leave A Reply