Tinder, en popüler arkadaş bulma uygulamalarından biridir. Bu yazımızda arkadaş bulma uygulaması Tinder’ı en ince ayrıntısına kadar inceledik. Tinder hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için kaleme aldık. Yeni arkadaşlar bulmak için Tinder, dikkat çekici birkaç fotoğraf ve iyi bir giriş yeterlidir.

Tinder Nedir ?

Tinder, Android ve iOS cihazlar için geliştirilmiş oldukça keyifli bir flört uygulamasıdır. Tinder 2012 senesinde basit bir mantıkla yola çıktı. Şuan Tinder’ı günlük olarak 10 milyon kişi aktif olarak kullanıyor ve günlük 26 milyon eşleşme yapılıyor. Tinder’da arkadaş edinmek için tek yapmanız gereken ekranı kaydırmak ve karşınıza çıkan kişileri beğenmek. Eğer karşı tarafta size beğeni göndermişse eşleşiyorsunuz ve artık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Tinder uygulaması konum tabanlı olarak çalışmaktadır. Yani uygulamayı açmadan önce telefonun konum özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Uygulama belirlediğiniz cinsiyet ve mesafeye göre çevrenizdeki kişileri size gösteriyor. Sizde tanışmak istediğiniz kişiye beğeni gönderiyorsunuz. Eğer karşı tarafta size beğeni gönderirse eşleşmiş oluyorsunuz ve mesajlaşabiliyorsunuz.

Tinder’a Nasıl Kayıt Olunur ?

Tinder’a telefon numaranızla veya facebook hesabınızla kaydolabilirsiniz. Eğer facebook hesabınızla kayıt yaparsanız facebook fotoğraflarınız profilinize otomatik olarak yüklenecektir ancak Tinder uygulamasından profilinizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Tinder Nasıl Çalışır ?

Tinder’ı kullanmak oldukça kolaydır. Genel olarak bakıldığında Tinder 3 bölümden oluşmaktadır. Profiliniz, eşleşme bölümü ve mesajlaşma alanı.

Tinder Profil Ayarları

tinder profil ayarlari

Tinder’da ekranın sol üst köşesinde bulunan Profil simgesine dokunup Ayarlar seçeneğini seçerek profil ayarlarınızı yapabilir, profil fotoğrafınıza dokunarak fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Tinder’a Instagram Hesabı Nasıl Bağlanır ?

Tinder’a instagram hesabınızı bağlayarak daha fazla fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz. Instagram hesabını tindera bağlamak için:

 • Tinder uygulamasında Profil sekmesine gelin.
 • Fotoğrafınızın yanında bulunan Kalem (Düzenle) simgesine dokunun.
 • Instagram fotoğraflarımı göster sekmesi altında bulunan Instagram’a bağlan seçeneğini seçip Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapın.

tinder instagram baglama

Tinder’da Yaş ve Mesafeyi Gizleme

Tinder’da normalde profilinizde yaşınız ve o kişiye olan uzaklık bilgileriniz gözükür. Ancak dilerseniz yaşınızı ve mesafenizi gizleyebilirsiniz. Bunun için :

 • Tinder uygulamasında Profil sekmesine gelin.
 • Fotoğrafınızın yanında bulunan Kalem (Düzenle) simgesine dokunun.
 • Sayfanın en altında bulunan Profilinizi Kontrol Edin sekmesi altında yer alan Yaşımı Gösterme ve Mesafemi Görünmez Kıl seçeneklerini aktif hale getirin.

tinder yas gizleme

Tinder Bildirimlerini Açma ve Kapatma

Tinder, Yeni eşleşmeler, mesajlar, mesaj beğeniler, ve Super Likes gibi durumlarda size bildirim gönderebilmektedir. Tinder bildirim ayarlarını yapmak için.

 • Tinder uygulamasında Profil sekmesine gelin.
 • Dişli Çark Ayarlar simgesine dokunun.
 • Uygulama Ayarları sekmesi altında yer alan Bildirimlerden dilediğiniz açın veya kapatın.

tinder bildirimler

Tinder Hesabı Silme

Tinder hesabınızı her hangi bir sebepten dolayı silmek isteyebilirsiniz. Tinder hesabını silmek için :

 • Tinder uygulamasında Profil sekmesine gelin.
 • Dişli Çark Ayarlar simgesine dokunun.
 • Sayfanın en altında yer alan Hesabı Sil butonuna dokunun.
 • Gelen uyarı penceresinde Sil seçeneğini seçin.

tinder hesap silme

Ayarlar bölümünden eşleşmek istediğiniz cinsiyeti, arama mesafesini, yaş aralığını, görülme ayarını düzenleyebilir, yine bölümden ücretli olan Tinder Plus, Boost ve Super Like satın alabilirsiniz.

Tinder’da Eşleşme

Tinder uygulamasını açtığınız zaman karşınıza direk olarak Eşleşme sekmesi açılacak ve çevrenizde Tinder kullanan kişiler gösterilecektir.

tinder eslesme

Karşınıza açılan profilleri incelemek için profilin üzerine dokunmanız yeterlidir. Eğer o kişiyi beğendiyseniz Kalp simgesine, beğenmediyseniz çarpı simgesine dokunabilirsiniz. Ayrıca beğenmediğiniz kişileri geçmek için ekranı sağa veya sola kaydırarak diğer profillere geçiş yapabilirsiniz.

Eğer bir kişi çok beğendiyseniz ona Super Like gönderebilirsiniz. Süper like simgesi ekranın sağ alt köşesindeki Yıldız butonudur. Super Like gönderdiğiniz kişiye bildirim gitmektedir ve günlük sadece 1 tane süper like gönderme hakkınız bulunmaktadır. Dilerseniz uygulama üzerinden 25 adet Super Like’ı 2.36 TL’den satın alabilirsiniz.

Tinder Boost Nedir ?

Tinder’da Boost olayı vardır. Boost bulunduğunuz çevrede 30 dakika boyunca uygulamayı kullanan kişilere profilinizi öncelikli olarak göstermenizi sağlar. Böylece beğeni alma ve eşleşme olasılığınız artar. Şuan 5 adet boost 9.40 TL’dir ve her bir boost 30 dakika boyunca profilinizi bölgenizdeki en popüler profil yapar.

Tinder Plus Nedir ?

Tinder Plus, Tinder’ın ücretli versiyonudur diyebiliriz. Aylık 44.89 TL’ye Tinder Plus’a geçtiğiniz zaman:

 • Her gün 5 ücretsiz Super Like
 • Aylık 1 adet Boost
 • Son kaydırmayı geri alma
 • Tinder’da konum değiştirme
 • Reklamları kapatma gibi özellikler açılmaktadır.

Tinder’da Nasıl Mesajlaşılır ?

Tinder’da biriyle mesajlaşabilmeniz için öncelikle o kişiyle eşleşmeniz yani birbirinizi beğenmiş olmanız gerekmektedir. Uygulamada biriyle eşleştiğiniz zaman Tinder’ın sağ üst köşesinde bulunan mesajlaşma bölümünde eşleştiğiniz kişiyi görürsünüz. O kişiyi seçtiğiniz zaman mesajlaşma ekranı açılır ve dilediğiniz gibi mesajlaşabilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

  • Hesabı dondur demediğiniz sürece uygulamayı silseniz bile mesafe aktif olur …
   Uygulamayı tekrar indirip ayarlar + hesap + bir en altta bulunan hesabı sil e basıp uygulamayı tekrar kaldırdığınızda mesafe iptal olacaktır..

Yorumdan çık