Instagram, Facebook, Whatsapp ve Twitter’dan sonra TikTok da Hikayeler özelliğine kavuşacak. Uzun zamandır beklenen Hikayeler özelliğinin test edildiği nihayet doğruluk kazandı. Yakın zamanda TikTok’da Hikayeler bölümünü göreceğiz. Haberin detayları yazımızda.

TikTok sözcüsü, The Verge teknoloji sitesine yaptığı açıklamada Hikayeler özelliğini test ettiklerini doğruladı. Sözcü yaptığı açıklamada “Her zaman topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz[…] Şu anda içerik oluşturuculara yaratıcı fikirlerini TikTok Topluluğu için hayata geçirmeleri için ek biçimler vermenin yollarını deniyoruz.”  dedi.

TikTok’un Hikayeler özelliğini ilk olarak Matt Navarra Twitter hesabı üzerinden paylaştı. TikTok Hikayeleri, TikTok’un Duets, Live ve Stitch gibi halihazırda sahip olduğu herhangi bir mevcut hikaye anlatımı özelliğinin yerini almak için tasarlanmamıştır. Hikayeler özelliği ABD dışındaki bölgelerde kısıtlı kullanıcı da test edilmeye başlandı.

TikTok’un hikayeler bölümü, Instagram hikayelere benzer şekilde olacak. Kişilerin paylaştığı hikayeler, kişi sayfasında değil, profil resmine tıklandığında açılacak. Ve yine hikayeler 24 saat sonra kaybolacak. Hikayelerinizi kimlerin izlediğini görebilir ve Hikayeler’e bırakılan yorumları okuyabilirsiniz.

TikTok hikayeler özelliğinin testlerinin ne zaman biteceği ve lansman tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak yeni özelliği kullanıcıların beğeneceği ve TikTok için güzel bir reklam alanı yaratacağı kesin.

TikTok’un bu yeni özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş

Yorumdan çık