Ana sayfa Sosyal Medya TikTok’da K Ne Demek?

TikTok’da K Ne Demek?

2

Çin’li sosyal medya platformu TikTok, 1.5 milyar indirilme sayısına ulaştı. Özellikle gençler arasında popüler olan TikTok’da birçok kişininde binlerce takipçisi bulunuyor. Yüksek takipçi sayısına sahip kişilerin, takipçi sayısı, video izlenme sayısı ve beğeni sayılarının yanında K yazıyor. Ve çoğu kişi tiktok da K ne demek diye soruyor. Tiktok da k ne demek ve M ne demek sorularının cevabı yazımızda.

TikTok her ne kadar Türkçe dil desteği sunsa da bazı kısaltmalar İngilizce olarak kalmıştır. Bu kısaltmalardan biri K diğeri ise M kısaltmasıdır. K, İngilizce kapasite ölçüsü (bilgisayar hafızası vb.) veya sayı (maaş vb.) için kullanılan ve Bin anlamına gelen Kilo’nun kısaltılmışıdır. TikTok’da K, Bin (1000) anlamına gelmektedir. Örneğin bir kişinin video izlenme sayısı 38.5K ise bu 38.500 kişi demektir. Yine aynı şekilde bir kişinin 275K takipçisi olduğu yazıyorsa 275.000 takipçisi var demektir.

tiktok k m

TikTok’da M ne demek sorusunu da bu arada açıklayalım. M kısaltması, İngilizce Million yani Milyon’un kısaltmasıdır. Bir kişinin 2,5M beğeni sayısı var demek, 2,5 Milyon beğenisi var demektir.

TikTok hakkında aklınıza takılan soruları ve yaşadığınız sorunları bizlere yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın