Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok’da da onaylanmış hesap (Mavi Rozet) özelliği bulunmaktadır. TikTok’da mavi rozet alarak hayran kitlenizi daha büyük sayılara ulaşabilir, profilinizi diğer profillerden ayırabilirsiniz. Gelin şimdi tiktok hesabını onaylatmak için yapmanız gereken ipuçlarını anlatalım.

Öncelikle şu konuya bir açıklık getirelim. İnternette para karşılığı tiktok hesap onaylatma işlemi yapan kişilere paranızı kaptırmayın. Sizlere anlatacağımız ipuçlarını uygularsanız, kısa zamanda tiktok onaylı hesaba kavuşabilir, kullanıcı adının yanında mavi rozete sahip olabilirsiniz.

TikTok’da iki tür mavi rozet vardır. Bunlardan biri Verified account (doğrulanmış hesap) diğeri Popular creator (Popüler içerik oluşturucu) için verilen rozetlerdir. Verified Account (Doğrulanmış hesap) genellikle büyük markalara ve ünlülere verilir. Popüler içerik oluşturucu ise yüksek takipçi sayısına sahip ve aktif kullanıcılara verilir. Her ikisinde de aynı mavi rozet simgesi bulunuyor. Normal kişilerin alabileceği mavi rozet popüler içerik oluşturucular için verilen rozettir. Gelin şimdi bunu nasıl alabileceğinizi anlatalım.

TikTok Hesabını Doğrulamak İçin Neler Gerekir?

Tiktok’da mavi rozet almak için yani hesabı doğrulatmak için dört temel etken vardır. Bu koşulları yerine getirirseniz, tiktok hesabınızı doğrulatabilirsiniz.

Orijinal Olmak

İlk dikkat etmeniz gereken ilk şey orijinal olmaktır. Başkalarını taklit etmek yerine özgün ve size özel içerikler paylaşın. Bir ünlüyü taklit etmek yerine kendiniz gibi olun.

Aktif Olmak

TikTok mavi rozet almak için gereken en önemli kurallardan biri tiktok’da aktif olmaktır. Binlerce takipçiniz olabilir ancak çok az sayıda içerik üretiyorsanız bu hesabınızı onaylatmanızı geciktirebilir veya hiç alamamanıza neden olabilir. Bunun için günlük ve düzenli olarak içerikler paylaşın.

Taklitten Sakının

Bazı kişilerden ilham almak her zaman kabul edilebilirdir. Ancak kişileri taklit etmek hiçbir zaman size bir şey kazandırmaz. Bunun için kendiniz olun ve size özel içerikler üretin. TikTok’da her zaman yeni bir akım başlar, eğer böyle bir yenilik yaparak yeni bir akım başlatacak bir içerik üretirseniz, zaten popülerlikte mavi rozette gelir.

Topluluk Kurallarına Uyun

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok’da da topluluk kurallarına uymanız gerekmektedir. Topluluk kurallarına uygun olmayan videolar paylaşarak yüksek takipçi sayısına ulaşabilirsiniz ama bu sizin hesap onaylatmanız için önünüze engel olacaktır.

TikTok Mavi Rozet Alma Şansınızı Yükseltecek Şeyler

tiktok onaylanmis hesaplar

Birinci Sınıf Videolar Paylaşın

Paylaştığınız videonun milyonlarca kez izlenmesi ve beğeni alması için ciddi emek harcamanız gerekmektir. Bununla birlikte kaliteli içerikler oluşturun ve en yeni efektleri kullanın. Günde milyonlarca videonun paylaşıldığı bir platformda videonuzun viral olması için çaba harcayın.

Videolarınız Dikey Olmalı

TikTok’un masaüstü sürümü de aktif olarak kullanılsa da en büyük kitlesi mobildedir. 2 Milyar indirilme sayısına sahip olan tiktok uygulamasında videolarınız genellikle telefon ve tabletten izlenecektir. Bunun için videolarınızı dikey olarak hazırlayın.

Araçlarınızı Yükseltin

TikTok için hazırladığınız videolarda profesyonel araçlar kullanın. Örneğin iyi bir kamera, iyi bir tripot, iyi bir ışık vb. gibi. TikTok kendi içinde birçok efekt aracı sunmaktadır ancak bunlar herkesin kullandığı şeylerdir ve devede kulak kalmaktadır.

TikTok’da Mavi Rozet Almak için İpuçları

İşte yukarıda saydığımız başlıklar tiktok’da mavi rozet almanın ve hesabınızı onaylatmanın ipuçları ve püf noktalarıdır. Bir şey için gerçek anlamda emek verirseniz ve işinizi ciddiye alırsanız, kesinlikle mevyesini toplarsınız.

TikTok’da mavi rozet almak için de öncelikli olarak emek vermek, işinizi ciddiye almak ve fark yaratacak şeyler yapmaktan geçmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık