Ana sayfa BLOG Tik İşareti ✔ Nasıl Yapılır ?

Tik İşareti ✔ Nasıl Yapılır ?

0

Tik işareti diğer adıyla onay işareti nasıl yapılır bu yazımızda farklı yöntemlerle anlatacağız. Klavyede ✔ tik işaretini yapmanın farklı yöntemleri bulunmaktadır. Ayrıca pratik olarak kopyala yapıştır yaparak da tik işaretini yazabilirsiniz. Şimdi gelin tik işareti nasıl yapılır tüm detaylarıyla bakalım.

Tik işareti (check mark) yapmak için önereceğimiz ilk yöntem kopyala/yapıştır yöntemidir. Buradan ✔ tik işaretini seçip kopyalayabilirsiniz. Klavyede tik işareti yapmak için ALT + 0252 kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Word, Excel, PowerPoint, notepad, photoshop gibi programlarda ALT tuşuna basılı tutup 0252 yazdığımız zaman  ✔ tik işareti çıkacaktır. Ancak çoğu kişide tik işareti yerine ü harfi çıkabilmektedir. Eğer sizinde ekranınıza tik işareti yerine ü harfi çıkıyorsa aşağıdaki yöntemlere geçebilirsiniz.

Tik İşareti Nasıl Yapılır ?

Word, Excel, PowerPoint, Photoshop gibi hemen tüm programlarda bulunan Wingdings yazı stili, klavyede bulunmayan özel karakterleri yazmak için kullanılır. Kullandığınız programda Wingdings yazı stilini seçip ü harfine bastığınız zaman ekranda ✓ işareti oluşacaktır.

tik isareti nasil yapilir wingdings

✓  tik işaretini bilgisayarda yapmanın diğer bir yöntemi ise Windows işletim sisteminde bulunan Karakter Eşlem özelliğini kullanmaktır. Arama bölümüne Karakter Eşlem yazıp açılan menüden Karakter Eşlem’e tıklayın. Yazı Tipi olarak Segoe UI Symbol‘u seçin. Karakter Kümesi olarak Unicode‘u seçin. Unicode’a git yazan kutucuğa 2713 yazın. Karşınıza Tik İşareti çıkacaktır. Seç ve Kopyala butonlarını kullanarak ✓ tik işaretini kopyalayıp kullanabilirsiniz.

tik isareti karakter eslem

Telefonda tik işaretini yazmak için en pratik yöntem kopyala yapıştır yöntemidir. Buradan ✓ ✓ ✓ ✓ ✓ ✓  tik işaretini kolayca kopyalayıp istediğiniz yere yazabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın